با حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی طرح مجتمع آبرسانی به ۱۸ روستای دهستان برزاوند از توابع اردستان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان در آئین کلنگ زنی این طرح گفت: با اجرای طرح مجتمع آبرسانی به ۱۸ روستای برزاوند ،حدود  8 هزار نفر از اهالی این روستا ازآب شرب سالم و بهداشتی برخودار می شوند.

هاشم امینی بیان کرد: طول شبکه انتقال این  مجتمع آبرسانی حدود  106کیلومتر است که از طریق احداث  10 باب  مخزن با حجم بیش از دوهزار و 220 مترمکعب آب شرب مردم این روستا به صورت پایدار تامین می شود

وی افزود:  در نظر گرفته شده  با راه اندازی  سه ایستگاه پمپاژ با ظرفیت 33 لیتر بر ثانیه آب شرب این مجتمع روستایی در تمام روزهای سال به صورت عادلانه تامین شود.

سرپرست شرکت آبفا روستایی استان اصفهان گفت: اعتبار مورد نیاز جهت اجرای این پروژه بیش از 33 میلیارد تومان است.

وی در ادامه هدف از اجرای این پروژه  را تامین آب سالم و پایدار برای روستاهای دهستان برزاوند عنوان کرد و گفت: آب مورد نیاز این طرح از خط اصفهان بزرگ تامین خواهد شد، این در حالیست که هم اکنون 96 روستا در شهرستان اردستان با تانکر آبرسانی می شوند که باید تدابیر ی برای احداث مجتمع های آبرسانی در روستاها در نظر گرفت.

  امینی بیان کرد: شهرستان اردستان دارای 163 روستای دارای سکنه می باشد که افزون بر 150 روستای آن تحت پوشش شرکت  آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

وزیر نیرو