مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از آغاز طرح اسکان مسافران در مدارس مازندران خبرداد و گفت: دوهزار و ۲۱۱کلاس در مازندران، آماده اسکان مسافران و فرهنگیان است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، عسگری نیکزاد اظهار داشت: مسافران می توانند از طریق ورود به سایت eskan.medu.ir  ثبت نام کنند و یا به صورت مراجعه حضوری به پایگاه های اسکان شهرستان ها و مناطق اسکان یابند.

وی ادامه داد : در سطح استان 40پایگاه ثابت با 281 آموزشگاه  با دو هزار و 211کلاس که از این تعداد 286 کلاس ویژه،1217کلاس نوع الف و 708کلاس نوع ب مشغول فعالیت خواهند بود.

نیکزاد  با اشاره به اینکه ده هزار و 53عوامل اجرایی در امر ساماندهی، سازماندهی و برنامه ریزی اسکان مسافران شرکت دارند، تصریح کرد: در 11شهر مرکز رفاهی داریم که مجموعا دارای 24 اتاق، 164سوئیت با 615تخت آماده پذیرایی از مسافران و میهمانان فرهنگی در فصل تابستان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: ستاد اسکان استان مازندران از نوروز98 کیفیت سازی مراکز اسکان را در دستور کار خود قرار داد که تابستان98 نسبت به تابستان پارسال 3درصد کیفیت بخشی کلاس ها افزایش یافت.

وی افزود: افزایش سطح کیفی خدمات و امکانات اسکان و توجه ویژه به وسایل سرمایشی و امنیت کلاس ها در دستور کار ما قرار دارد.

نیکزاد با بیان اینکه طرح اسکان با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در ایام تابستان انجام می پذیرد، گفت: شهرستان ها و مناطق باید به منظور هدایت میهمانان به ستادهای اسکان، پایگاه ها و مدارس تحت پوشش، طرح اطلاع رسانی مناسب انجام دهند.