مدیر عامل شرکت گاز کردستان در خصوص خط انتقال گاز سروآباد-مریوان گفت: کلیه کارهای ایمن سازی ومقاوم سازی این خط در همین هفته به انجام خواهد رسید.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد فعله گری امروز سه شنبه در گفت و گو با رسانه های کردستان، در مورد عملیات اجرای نصب تجهیزات ایمنی مسیر شهرهای سروآباد و مریوان اظهار داشت: برای پایداری خدمات در این منطقه نیاز است خط انتقال گاز تقویت گردد، افزود: با حمایت مسئولین و همراهی و همدلی مردم شهرستان های سروآباد و مریوان در کمترین زمان ممکن این عملیات به اتمام خواهید رسید و خدمات شرکت گاز استان کردستان جاری خواهد شد.

وی گفت: ناپایداری زمین در محور کامیاران به مریوان ناشی از رانش متعدد زمین در محور مذکور علی الخصوص در سال 98 در اثر بارندگی های مکرر منجر به نا ایمن شدن مسیر خط انتقال گاز گردیده که شرکت ملی گاز برای ایمن سازی این مسیر اقدامات فنی و مهندسی را انجام خواهد داد .

فعله گری یادآور شد : در راستای ایمن سازی و مقاوم سازی خط انتقال گاز کامیاران - سروآباد - مریوان در منطقه دگاگا برنامه ریزی گردیده در روز چهارشنبه مورخ 29/03/98 یک مورد شیر LBV  (قطع اتوماتیک )در این مسیر نصب گردد .

مدیر عامل شرکت گاز کردستان تصریح کرد: برای اجرای این پروژه ضرورت دارد از ساعت 5 صبح روز چهارشنبه مورخ  29/03/98 به مدت 24 ساعت خط انتقال گاز مریوان تخلیه و عملیات نصب شیر انجام گردد .

وی افزود : این شرکت تمام توان و تلاش خود را بکار خواهد گرفت که در زمان انجام کار از گاز ذخیره شده در شبکه و خطوط تغذیه و انتقال جهت تامین گاز مشترکین خانگی شهری و روستایی شهرستان های سروآباد و مریوان  استفاده نماید.

 فعله گری در پایان از همراهی،  مساعدت  و صبوری مردم شریف شهرستان های سروآباد و مریوان در زمان اجرای تعمیرات مورد نظر تقدیر و تشکر نمود.

لازم به ذکر است برای بهره مندی بیشتر مشترکین خانگی شهری و روستایی شهرستان های سروآباد و مریوان گاز تحویلی به واحدهای پر مصرف از جمله جایگاه های CNG ، صنایع عمده ، واحدهای صنعتی و کشاورزی این دو شهرستان تا پایان عملیات با محدویت تحویل گاز مواجه می گردد.