معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: سالانه 4/5 میلیون تن محصولات کشاورزی در استان اردبیل تولید می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ارژنگ عزیزی اظهار کرد: بزرگ ترین مجتمع باغات کشور به مساحت ۲۶۰۰ هکتار در استان اردبیل واقع شده است و این استان با تولید سالانه ۴/۵ میلیون تن انواع محصولات از قطب های مهم کشاورزی محسوب می شود.

وی اظهار کرد: بزرگ ترین مجتمع زنجیره تولید و کشتارگاه مدرن مرغ با استانداردهای اروپا توسط بخش خصوصی در استان اردبیل فعالیت می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل با بیان اینکه مطالعات بزرگ ترین مجتمع گلخانه‌ای کشور در شمال استان اردبیل به اتمام رسیده افزود: این مجتمع ها در دو قطعه ۱۵۰۰ هکتاری و ۱۰۰۰ هکتاری در منطقه مرزی پارس آباد قرار دارد.

عزیزی ادامه داد: در سطح ۴۰۰ هکتار فاز عملیاتی آن آغاز شده و آمادگی لازم برای سرمایه گذاری های مشترک در رابطه با کشت محصولات گلخانه‌ای مطابق ذائقه و نیاز بازار روسیه وجود دارد.

وی افزود: قابلیت فرودگاه شهرستان مرزی پارس آباد برای ترانزیت بار هوایی حائز اهمیت است و سال آینده از ظرفیت این فرودگاه برای صادرات محصولات کشاورزی استفاده می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه استان اردبیل از جاذبه های منحصر به فرد تاریخی، طبیعی و گردشگری برخوردار است تصریح کرد: این استان بواسطه وجود چشمه های جوشان آبگرم و سرد به سرزمین چشمه های بهشتی معروف است و دارای مناظر طبیعی بی نظیر چشم انداز گردشگری این استان را دوچندان کرده است.

عزیزی با اشاره به تعاملات خوب با کشورهای همسایه در طول چند سال گذشته گفت: بین بخش خصوصی و دولتی استان اردبیل با برخی از استان های فدراسیون روسیه تعامل مناسب وجود داشته که تقویت و بهبود این مناسبت و رفع برخی موانع سر راه بخش خصوصی قابل توجه است.