رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان اظهار داشت:مستند تهران دمشق در آستانه برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان در پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، امین مرادی روز دوشنبه در این ارتباط اظهار داشت: مستند تهران دمشق اثری از هنرمند توانمند علی صدری نیا است که توسط مرکز مستند صور تهیه شده وبا توجه به نگاه ویژه کارگردان به پشت جبهه‌های مقاومت توانسته نظرمخاطبان را به خود جلب کند.

وی افزود: این فیلم که جشنواره بین المللی فیلم عمار را در تأثیر خود قرار داده روایتی صریح و بی پرده از تهران تا دمشق بوده و در آن نحوه تسلط داعش بر بخش‌هایی وسیع از خاک سوریه را به تصویر در آورده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان گفت: با گذشت هشت سال از آغاز جنگ داعش در سوریه، زوایای بسیاری از پشت پرده این جنگ خانمان سوز که یکی از فاجعه بارترین جنگ‌های جهان پس از جنگ جهانی دوم قلمداد می‌شود ناگفته مانده است که این فیلم سعی دارد بخشی از آن را بیان کند.

وی اضافه کرد: تاکنون مستندهای بسیاری درباره حضور داعش و جنگ افروزی آن ساخته شده است اما این بار دوربین مستندساز فیلم "تهران دمشق " به پشت جبهه‌های مقاومت رفته و وضعیت مردم در شهرهای مختلف سوریه را از زبان خودشان روایت کرده است.

مرادی افزود: این مستند ریشه‌های اجتماعی اعتراضات گروهی از مردم تا شکل گیری بحران در سوریه راجستجو می‌کند و تلاش دارد تصویری از وضعیت مردم شهرهای مختلف سوریه را پس از گذشت هفت سال از جنگ ارائه کند.

وی یادآور شد: روایت این مستند در فضای اجتماعی ایران و سوریه در رفت و آمد است و به برخی اتفاقات داخلی کشور نیز می‌پردازد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان گفت: درآستانه برگزاری کنگره پنج هزار و 400 شهید استان کردستان، مستند "تهران دمشق " به نویسندگی و کارگردانی علی صدری نیا در پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران می شود.

مستند "تهران دمشق " ساعت 21:30 چهارشنبه 29 خرداد توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان و پیش از برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان در سالن شماره یک پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها