مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: به ۵۰ نفر از بیماران نیازمند در اصفهان کمک‌هزینه پیوند کلیه پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمدرضا متین پور بیان داشت: کمیته امداد اصفهان با همکاری خیریه درمانی حضرت ابوالفضل (ع) به ۵۰ نفر از بیماران نیازمند، کمک‌هزینه پیوند کلیه پرداخت کرد.

وی بابیان اینکه در اواخر سال ۹۶ تفاهم‌نامه‌ای بین این نهاد و خیریه بهداشتی درمانی حضرت ابوالفضل (ع) به‌منظور استفاده بهینه و مؤثر از منابع و هم‌افزایی امکانات طرفین در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران کلیوی و قلبی نیازمند استان اصفهان، منعقد شد که پس از یک سال در سال ۹۷ با رضایت طرفین به مدت دو سال دیگر تمدید شد.

متین پور با تأکید بر اینکه درمان بعضی از بیماری‌ها هزینه‌های کمرشکنی دارد که می‌تواند یک خانواده معمولی را به کام فقر بکشاند، یادآور شد: نارسایی‌های کلیوی و قلبی ازجمله این نوع بیماری‌ها هستند که کمک به بهبود مبتلایان به چنین بیماری‌هایی علاوه بر اجر معنوی و اخروی، کمک بزرگی به جامعه برای کاستن از بار فقر و نیازمندی است.

وی بابیان اینکه کمیته امداد در صورت نیاز بیماران تحت حمایت خود به پیوند کلیه، قلب، کبد و سایر اندام‌های حیاتی ۱۵ میلیون تومان به این منظور پرداخت می‌کند، گفت: خیریه حضرت ابوالفضل (ع) هم به دنبال تفاهم‌نامه یادشده متعهد به پرداخت پنج میلیون تومان کمک‌هزینه پیوند کلیه به بیماران معرفی‌شده از طرف کمیته امداد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۵۰ بیمار نیازمند اصفهانی با همکاری کمیته امداد و خیریه درمانی حضرت ابوالفضل (ع) اصفهان موفق به پیوند کلیه شدند.