مدیر مخابرات منطقه کردستان از افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت در کردستان خبر داد.

 آزاد حکمت در  حاشیه شورای اداری استان کردستان درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ضمن تقدیر و تشکر از مقامات ارشد کشوری در این حوزه اظهارداشت: تمام تلاش بنده همکارانم در راستای خدمت رسانی بیشتر وبهتر به مردم استان کردستان می باشد.

مدیر مخابرات منطقه کردستان پیگیری های استاندار، معاونین ایشان و تلاش و کوشش همکاران مخابرات منطقه کردستان در کنار همراهی و همکاری دیگر دستگاههای اجرایی استان شرایط خوبی برای ارائه خدمات بیشتر به مردم را فراهم نموده است که مستندات، آمار و ارقام توسعه زیرساخت های مخابراتی مهر تاییدی بر این مهم می باشد.

 حکمت با اشاره به بخشی از پیشرفت های مخابرات منطقه کردستان طی شش سال اخیر اعلام کرد: تا پایان سال 92 تعداد روستاهای دارای اینترنت پرسرعت استان 9 روستا بوده که این آمار هم اکنون به 477 روستا افزایش یافته است و در راستای ارتقاء کیفیت اینترنت پرسرعت ارائه شده به شهروندان ظرفیت پهنای باند از 4 ،STM1 به 29 STM1 رسیده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه در پایان سال 92 تعداد 52 هزار ADSL منصوبه داشتیم و در حال حاضر این رقم به 160 هزار پورت رسیده است افزود: تعداد پورت های واگذار شده از 41 هزار به بیش از 91 هزار پورت در مدت یاد شده افزایش یافته است .

وی با اشاره به 54 برابر شدن ظرفیت انتقال استان طی شش سال اخیر خاطر نشان ساخت: در جهت فراهم ساختن شرایط خدمات دهی بهتر و گسترده تر برای مخابرات، همراه اول و سایر اپراتورها به مشتریان ظرفیت انتقال استان از 1ʎ (لاندا) به 54 ʎ رسیده است.

حکمت توجه به حمایت از کالای داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی در کنار اقدامات فنی و تخصصی مخابرات منطقه کردستان را یکی از سیاست های راهبردی اعلام کرد و اظهارداشت: در همین بازه زمانی آمار 84 کافوی نوری سطح استان به 210 کافوی نوری با برند داخلی و بالاترین کیفیت رسیده که توسعه چشمگیر خدمات تلفن ثابت و ADSL را به همراه داشته است .

وی یادآور شد: مخابرات منطقه کردستان در واگذاری سرویس FTTH جز استانهای پیشرو در سطح کشور بوده که در این زمینه موفق عمل کرده است.

وی با اشاره به جدیدترین اقدامات مخابرات منطقه کردستان در خصوص ایجاد زیرساخت های سرویسFTTH گفت : با توجه به شروع فعالیت در این حوزه بزودی شاهد تحقق دایری سرویس FTTH در شهرک مولوی مریوان، شهرک گلستان و بوستان بانه، تازه آباد سقز و روستای آساوله در سنندج خواهیم بود. 

دکتر حکمت به پیگیری های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، استاندار و فرمانداران در خصوص رفع مشکل ارتباطی روستاییان اشاره داشت و تصریح کرد: 317 سایت WLL با رعایت استانداردهای لازم و با همکاری شرکت همراه اول بصورت کامل برگردان شد که قابلیت نصب 3G و 4G در نقاط روستایی میسر شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان در ادامه با اشاره به پویایی و عرق سازمانی همکاران در منطقه کردستان در امور محوله افزود: تمامی مصوبات جلسه هیات اعزامی شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته گذشته عملیاتی شد که برگردان 12 سایت بر روی 3G و نصب و راه اندازی 38 دستگاه CWDM ، نمونه ای از همت مجموعه مخابرات در منطقه است.

وی در پایان، از نگاه ویژه و حمایت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیر عامل شرکت مخابرات ایران، استاندار کردستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان تقدیر و تشکر کرد و خواستار تداوم این مهم در راستای توسعه همه جانبه استان در حوزه مخابراتی و ارتباطی شد.