موج

رییس موسسه آموزش عالی قشم خبر داد؛

رییس موسسه آموزش عالی سازمان منطقه آزاد قشم از راه اندازی آزمایشگاه مرجع نفت، فرآروده های نفتی، گاز و میعانات و انجام تمامی آزمایشات جنوب کشور در این آزمایشگاه در قشم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، منصور آزاد با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران بیان داشت: این آزمایشگاه با حمایت وزارت نفت و با امضای یک قرارداد سه جانبه بین شرکت مشاوران آزمای نفت ایرانیان، پژوهشگاه صنعت نفت و موسسه آموزش عالی قشم در جزیره راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: آزاد همکاری در تهیه و تدوین بسته‌های آزمایشگاهی، پژوهشی و آموزشی بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی را از اهداف دیگر این توافق‌نامه دانست.

رییس موسسه آموزش عالی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به سیاست های سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه اشتغالزایی گفت: گسترش فعالیت های حوزه انرژی و ساخت آزمایشگاه مرجع نفت می تواند در تقویت و توسعه اشتغال پایدار در جزیره بسیار اثرگذار باشد.

گفتنی است، 17 میدان هیدروکربنی در جزیره قشم وجود دارد که از این تعداد دو میدان داخل جزیره و در نزدیکی روستاهای سَلَخ و گَوَرزین قرار داشته و پالایشگاه گَوَرزین در حال حاضر با تولید ۱۵ هزار بشکه نفت در روز یک میدان فعال محسوب می شود.

جزیره قشم در حوزه پتروشیمی نیز، با تخصیص ۲۵ میلیون مترمکعب گاز در روز برای خوراک چهار واحد پتروشیمی و احداث واحدهای جانبی آن، در حال فعالیت است. گاز متان، پروپیلن، متانول و محصولات پایین‌دستی از جمله محصولات این واحدها است که پیش‌بینی می‌شود، بتواند سالانه ۶ میلیون تُن محصولات پتروشیمی تولید کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها