مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان :

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان اظهار داشت: کلیه دوره های فنی وحرفه ای براساس استانداردهای موجود تدوین وانجام می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید جمیل احمدی امروز صبح یکشنبه در نشست رسانه ای با خبرنگاران اظهار داشت: این استانداردها در راستای همگام سازی آموزش‌های مهارتی با نیاز بازارکارتدوین و بازنگری شده است.

وی اضافه کرد: استاندارد آموزش‌های مهارتی پس از شناسایی مشاغل، تجزیه و تحلیل شغل، اولویت گذاری مهارت‌های مورد نیاز کارجویان، توسط کمیته‌های تخصصی طراحی و تدوین شده یا استانداردهای آموزشی موجود بر اساس تغییرات و نیازهای جدید بازنگری شد.

احمدی افزود: در همین راستا 6 عنوان استاندارد جدید تدوین شده و 2 عنوان استاندارد آموزشی موجود بازنگری که برای تایید و بارگزاری به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ارسال شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان اظهار داشت: استانداردهای ساخت کانکس‌های اضطراری ، طراحی و شبیه سازی درایو ماشین‌های الکتریکی با نرم افزار MATLAB، طراحی و اجرای سیستم‌های پمپاژ آب خورشیدی از جمله این استانداردها است.

وی گفت: دیگر استاندارها نیز شامل ارزیاب و مشاور احداث سیستم‌های تولید انرژی دریایی - موج جزر و مد جریان‌های دریایی، طراحی سیستم‌های تراکینگ، دنبال کننده نور خورشید در پنل‌های فتوولتائیک و طراحی و مدل سازی سیستم‌های فتوولتائیک در نرم افزار MATLABتدوین و استانداردهای طراح و تحلیلگر مدارات دیجیتال با بردهای آردوینو و بکارگیری میکروکنترلر های AVR و ماژول های مرتبط در IOT اینترنت اشیا است.

وی گفت: همچنین این استانداردها در گروه‌های آموزشی صنایع فلزی، برق، فناوری انرژی‌های نو و تجدیدپذیر، الکترونیک و کنترل و ابزار دقیق قرار دارند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: در سال گذشته هشت عنوان استاندارد آموزش مهارتی در این اداره کل تدوین و بازنگری شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها