مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: چهارخطه نمودن محور کندوان محدوده مرزن آباد به سمت دزدبن پیشرفت خوبی دارد و به مرحله بیس و آسفالت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سید محمد نظری اظهار داشت:  باتوجه به نزدیک شدن به فصل تاسبتان و شروع سفرهای تابستانی و وجود ترافیک فراوان در محور کندوان عملیات تعریض و بهسازی این محور در محدوده مرزن آباد – دزدبن با بکارگیری چند اکیپ راهسازی بصورت همزمان سرعت بیشتری به خود گرفت .

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه ارتقا و تعریض در محورهای مازندران نگاه ملی را می طلبد از اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای توسعه، بهسازی و ایمنی محورهای استان قدردانی کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران تصریح کرد: یکی دیگر از محسنات توسعه جاده ها، رونق بخشی صنعت و بهره گیری مناسب کارخانجات از نهایت ظرفیت تولید خود می باشد.

وی درخصوص مشخصات فنی این پروژه یادآور شد : تعریض و بهسازی بخشی از محور کندوان در  محدوده خروجی شهر مرزن آباد به سمت محور کندوان  بطول 2/300 کیلومتر و بعرض 9 متر با اعتباری معادل 50 میلیارد ریال در مدت زمان یکسال از آذرماه سالجاری با حضور مسئولین آغاز و امیدواریم با تامین و تخصیص اعتبارات مناسب در مدت زمان تعیین شده بهره برداری و زیر بار ترافیک قرار گیرد .

مدیر کل راه و شهرسازی مازندران با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت های مازندران به منظور استفاده مطلوب از مواهب طبیعی و خدادادی، اظهار داشت: توسعه زیرساخت های این استان به ویژه جاده ها، در دستور کار دولت قرار دارد.

وی در خصوص محور کندوان بیان داشت : راه تاریخی کندوان با قدمت بیش از 70 سال تنها راه ارتباطی زمینی غرب استان بوده و در تمام فصل‌ها و روزهای سال به ویژه مناسبت‌ها و تعطیلات برای جابه‌جایی بار و به ویژه مسافر با وسعتی بسیار گسترده مورد استفاده بهره‌برداران سامانه حمل و نقل جاده‌ای قرار می‌گیرد.

نظری با اشاره به اهمیت محور کندوان تاکید کرد: وضعیت فعلی محور به‌گونه‌ای است که سطح سرویس جاده در ایام تعطیل بسیار پایین بوده و حتی در بسیاری از نقاط به علت عدم وجود شانه با عرض کافی، توقف یک اتومبیل به علت خرابی و... موجب انسداد کامل یک لاین و ایجاد راهبندان می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران خاطرنشان کرد: بدون شک توجه به بهسازی و بازسازی گذرگاه دیرپای کندوان که در زیربخش‌های متعدد صنعت حمل و نقل جاده‌ای تاثیرگذار است، نتایجی همچون توسعه گردشگری و اقتصاد محلی و افزایش نشاط اجتماعی خواهد داشت.

نظری گفت : در پی رویکرد اخیر دانش بنیان و برنامه‌محور در وزارت راه و شهرسازی شاهد توجه بیشتر به توسعه و تعریض و بهبود سرویس‌دهی محور کندوان باشیم .

گفتنی است  عملیات تعریض و بهسازی محدوده مرزن آباد – دزدبن به طول 2300 متر و با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال از آذر ماه سالجاری آغاز و با سرعت مناسبی در حال انجام می باشد . همچنین عملیات تعریض و بهسازی 5 کیلومتر از این محور نیز در طی سالیان گذشته به اتمام رسیده و در اختیار کاربران جاده ای می باشد.