مدیرکل فنی و حرفه‌ای کرمانشاه:

یاور محمدی گفت: سهم ۵۳ درصدی حوزه خدمات در اشتغال استان کرمانشاه قطعاً می‌تواند بیکاری را کاهش دهد و در کنار آن نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی یک رسالت همگانی برای تمام ارگان‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کرمانشاه در خصوص وضعیت بیکاری کرمانشاه ابراز داشت: بر اساس آمارها در حال حاضر بیش از ۱۲۷ هزار نفر بیکار در کرمانشاه وجود دارد که باید برای اشتغال آن‌ها راهکارهای اساسی و پایدار ارائه داد.

وی تصریح کرد: حوزه صنعت تنها ۲۳ درصد اشتغال موجود استان را دربر می‌گیرد درحالی‌که سهم حوزه خدمات در اشتغال استان کرمانشاه ۵۳ درصد است این مهم نشانگر این واقعیت است که بجای تمرکز بیهوده بر حوزه صنعت، برنامه‌ریزی‌ها را بیشتر به سمت بخش خدمات سوق دهیم.

وی از حوزه فناوری اطلاعات به‌عنوان یک حوزه پراشتغال اولویت‌دار در استان یادکرد و افزود: این حوزه با توجه به رشد روزافزون ابزارهای ارتباط‌جمعی می‌تواند به‌شدت اشتغال‌زا باشد و می‌بایست با سمت‌وسو دادن دانش آموزان به تحصیل در رشته‌های مهارتی در هنرستان‌ها، خانواده‌هایشان را در مورد آینده شغلی مشاغل مهارتی اقناع کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها