رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بهبود زیر ساخت ها در مرز باشماق زمینه فعایت برای تجار و بازرگان را فراهم می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزازی موج کردستان، علی مویدی خرم آبادی ظهر امروز در سومین جلسه اصلی کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان اظهار کرد: برای ساماندهی این مرز رسمی باید دستگاه های مستقر در آنجا بر اساس وظیفه محوله قانونی خود عمل کنند.

مویدی با اشاره به وجود مشکلات در مرز باشماق اذعان داشت: نبود یک مدیریت واحد در مرز، موازی کاری و مشکلاتی را بوجود آورده است.

مویدی با تاکید بر ساماندهی مرز باشماق  مریوان گفت: در این مرز در منطقه اقلیم کردستان فضایی آرام و منظم است اما در این سوی مرز ما شاهد استرس، بی نظمی، سر و صداها و ترددهای بی جا و بی مورد هستیم.

وی افزود: استان کردستان با توجه به شرایط ژئوپلیتیکی، جغرافیایی و استعدادهای خدادادی می‌تواند فرصتی برای کل کشور در حوزه مبادلات تجاری و فعالیت‌های اقتصادی باشد.

رئیس  ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: کالایی که به صورت غیربهداشتی وارد شهرهای استان می‌شود باید مردم به صورت شفاف در مورد تاثیرات منفی آن مطلع شوند و کار در این راستا نیازمند تدوین و اجرای بسته‌های فرهنگی است.

مویدی افزود: در بحث مقابله با قاچاق کالا و ارز باید از ظرفیت‌های مردمی شامل سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد به درستی استفاده شود.