مدیرکل بیمه سلامت کردستان اظهار داشت: براساس تفاهم نامه منعقده میان سازمان بیمه سلامت ایران و کمیته امداد امام (ره) کشور، تعداد45 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد در کردستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرقتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، انور اسماعیلی ظهر امروز در نشست با رسانه های کردستان اظهار داشت: از اول امسال و براساس تفاهم نامه منعقده میان سازمان بیمه سلامت ایران و کمیته امداد امام (ره) بیمه مددجویان زیرپوشش این نهاد شامل مددجویان ساکن شهرهای با جمعیت بالای 20 هزار نفر به بیمه سلامت واگذار شد.

وی با بیان اینکه در استان کردستان تعداد این مددجویان 45 هزار نفر اعلام شده است، افزود: تاکنون دفاتر بیمه بیش از 25 هزار نفر از مددجویان چاپ و تحویل آنان شده که این تعداد 60 درصد مجموع افراد مورد نظر را شامل می شود.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان یادآور شد: سایر مددجویان نیز می توانند با هماهنگی و راهنمایی مددکاران کمیته امداد امام خمینی (ره) به دفاتر پیشخوان مربوطه مراجعه و دفترچه بیمه سلامت خود و خانواده تحت تکفل را دریافت کنند.

وی مدارک لازم برای تحویل دفترچه های بیمه را اصل شناسنامه، کارت ملی و یک قطعه عکس اعلام کرد و گفت: هم اکنون علاوه بر 10 اداره در 10 شهرستان استان، 32 دفتر پیشخوان طرف قرارداد در سطح استان آمادگی ارائه خدمت به تمام بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت را دارند.

اسماعیلی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح، تحقق اهداف توسعه عدالت در سلامت، دسترسی آسان به خدمات حمایتی حوزه سلامت، و حفاظت و حمایت مالی بیش از پیش از اقشار کم برخوردار جامعه است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از یک میلیون نفر از جمعیت استان زیوشش بیمه سلامت قرار دارند که 43 هزار نفر از این تعداد مددجویان کمیته امداد، 20 هزار نفر جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران و 18 هزار نفر مددجویان بهزیستی هستند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به انتقال بیمه درمانی 45 هزار نفر از مددجویان زیرپوشش کمیته امداد در این استان به بیمه سلامت در سال جاری گفت: تاکنون 25 هزار نفر از این تعداد دفترچه بیمه سلامت دریافت کرده اند.