مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از برگزاری 234 همایش آموزش کاربران آسیب پذیر جاده ای اردبیل در حد فاصل سال های 91 تا 98 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی رحمتی در همایش طرح آموزشی کاربران آسیب پذیر جاده ای در روستای آراللو اردبیل اظهار داشت: همایش های آموزشی با ارتقا ایمنی و کاهش تصادفات کاربران آسیب پذیر همه ساله و با برنامه مدون برگزار می شود.

وی گفت: در دوره های آموزشی کاربران با ضرورت های تردد در جاده ها، رفتارهای ترافیکی صحیح و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی آشنا می شوند.

دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: عمده برنامه های آموزشی ویژه موتورسیکلت سواران، رانندگان وانت بار و موتورسواران برگزار می شود چرا که بخشی از تصادفات به این سه گروه مرتبط است.

رحمتی اظهار کرد: در 7 سال اخیر علاوه بر آموزش،  10 هزار کلاه ایمنی، بیش از 2 هزار کپسول آتش نشانی و بیش از 2 هزاربسته چهارتایی شبرنگ مخصوص ادوات کشاورزی نیز توزیع شده است.

وی افزود: تنها در سال گذشته 59 همایش آموزشی برگزار شده و 1300 کلاه ایمنی، 550 عدد کپسول آتش نشانی و 400 بسته چهارتایی شبرنگ مخصوص ادوات کشاورزی توزیع شده است.

سرپرست پلیس راه استان اردبیل نیز با اشاره به اینکه تعداد کل تلفات تصادفات جاده ای سال گذشته 196 نفر بوده است، اضافه کرد: از این تعداد 19 نفر موتور سوار و 16 نفر راننده وانت بار است گفت: در بخش کاربران ادوات کشاورزی خوشبختانه تعداد تلفات صفر بوده است.

سید محمد صفوی افزود: توصیه ما به رانندگان رعایت نکات ایمنی و قوانین راهنمایی و رانندگی و همچنین استفاده از اقلام ایمنی از جمله کلاه ایمنی  است.

در پایان این مراسم به رانندگان وانت بار، موتورسیکلت سوار، ادوات کشاورزی، کپسول آتش نشانی، کلاه ایمنی و شبرنگ به طور رایگان اهدا شد.