مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان از پیشرفت فیزیکی 62 درصدی پروژه نمایشگاه‌ بین‌المللی بزرگ در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علی یارمحمدیان با اشاره به پیشرفت 62 درصدی پروژه نمایشگاه‌ بین‌المللی بزرگ گفت: برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای به منظور تکمیل این پروژه انجام شده تا در سریع‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد؛ هم‌اکنون نیز فعالیت‌های عمرانی در چندین جبهه ادامه دارد و در آینده نزدیک، جبهه‌های کاری جدیدی به این طرح اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه تمامی اصول علمی و استانداردهای به‌روز را در ساخت و تکمیل پروژه نمایشگاه بین‌المللی بزرگ استان اصفهان به کار گرفته‌ایم، تصریح کرد: استفاده از طرح‌ها و نقشه‌های بهبود یافته بر اساس استانداردهای بین‌المللی، به‌کارگیری مصالح استاندارد و همچنین نظارت‌های ویژه در زمینه ساخت، از جمله مباحثی است که برای ساخت این پروژه در دستور کار قرار گرفته است.

یارمحمدیان با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا یک سال دیگر، فاز نخست پروژه نمایشگاه بین‌المللی بزرگ به بهره‌برداری برسد، ادامه داد: فاز نخست این پروژه شامل فضاهای سالن اصلی نمایشگاه به مساحت حدود 17 هزار مترمربع، ساختمان رجیسترینگ، ساختمان اداری خدماتی پشتیبانی به مساحت حدود 9000 متر مربع، فضاهای نمایشگاهی روباز به مساحت 7/1 هکتار، پارکینگها، ساختمان تاسیسات مکانیکی، فضای سبز، تونل‌های تاسیساتی نفررو، فضاهای سواره‌رو و پیادهرو، سرویسهای بهداشتی، ساختمان الکتریکال، مخزن آب آشامیدنی و آتش‌نشانی و مخزن آب خاکستری فضای سبز و پل‌های عابر پیاده طرفین سالن اصلی است.

نمایشگاه بزرگ اصفهان

وی همچنین از تسویه‌حساب با اکثر پیمانکاران این پروژه خبر داد و گفت: پرداخت مطالبات پیمانکاران این پروژه به روز شده و برنامه‌ریزی برای آغاز مراحل نهایی تکمیل پروژه نیز انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان با تاکید بر اینکه فاز دوم پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان را با افزایش سرمایه شرکت یا مشارکت بخش خصوصی اجرا خواهیم کرد، گفت: در فاز دوم هشت سالن جدید نمایشگاهی ایجاد می‌شود که در این صورت متراژ نمایشگاه چند برابر افزایش می‌یابد؛ در این صورت نمایشگاه اصفهان به نخستین شهرک نمایشگاهی کشور تبدیل خواهد شد.