فرماندار چالوس گفت: همه ادارات و نهادها و مردم باید جهت کاهش خاموشی ها در تابستان صرفه جویی برق را در اولویت قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد ناصر زندی در جلسه شورای اداری چالوس اظهار داشت :  از مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران در خصوص اقدامات به موقع و ایجاد امکان پایداری برق در سطح شهرستان چالوس تقدیر می شود مخصوصا از اقدامات قابل توجهی که در مرزن آباد انجام شد.

وی ادامه داد : در سیل گذشته توزیع برق غرب مازندران اولین دستگاهی بود که در منطقه حضور یافت و بلافاصله نسبت به رفع مشکلات و خسارات مربوطه اقدام کرد.

زندی بیان داشت: صرفه جویی برق را باید ابتدا از منازل خودمان شروع کنیم و امیدواریم با این صرفه جویی قطعی برق نداشته باشیم و باید توجه کرد حتی با تنظیم درجه کولر هم میتوانیم نقش مهمی در پیشگیری از خاموشی داشته باشیم و تغییر ساعت کاری هم یکی از این سیاستهاست که بایستی در دستور کار همه ادارات داشته باشد.

فرماندار چالوس در ادامه با تاکید بر حمایت از تولید و کاهش موانع موجود گفت: توقع ما از روسای ادارات مرتبط و حتی مدیدان بانکها این است که در پرداخت تسهیلات همکاری لازم را داشته باشند. اگر برخی واحدها فعال شوند می توانند اشتغالزایی خوبی داشته باشند.

وی در همین رابطه تاکید کرد: برخی واحدهای تولیدی محصول نهایی تولید می کنند که می‌طلبد شهرداران برای تبلیغ تولیدات داخل شهرمان با نصب بنر حمایت لازم را داشته باشند.

زندی با اشاره به آغاز تابستان تصریح کرد: ستاد خدمات سفر برنامه‌های خود را جدی تر دنبال کنند و باید تمام زیرساختها را فراهم کنیم تا خدمت رسانی به مسافران به نحو احسن انجام شود.

فرماندار چالوس تصریح کرد: در تعطیلات اخیر برخی مشکلات و کمبودها شناسایی و مشخص شدند که یکی از آنها قطعی آب هچیرود با افزایش جمعیت بود که در این خصوص ضرورت احداث چاه جدید در این منطقه احساس می شود و مذاکراتی نیز با استان صورت گرفت.

زندی ادامه داد: تعریض مرزن‌آباد - دزبن در فاز اول تا طویر در حال اجراست که تلاش می‌شود تا دوماه آینده به بهره برداری برسد تا حداقل ترافیک داخل شهر را از این نقطه خارج کنیم.

وی همچنین با اشاره به آغاز طرح دریا گفت: دستگاه های اجرایی مرتبط کمک کنند تا هم ایمنی و هم نحوه خدمت رسانی درست انجام شود.

فرماندار چالوس تاکید کرد: سال گذشته کاهش پنجاه درصدی غریق داشتیم، اما امسال باید تلاش کنیم تا غرقی نداشته باشیم.