معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از آغاز مرحله آزمایشی طرح حذف قبض کاغذی آب بهاء در استان اصفهان از ابتدای تیرماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، رضا رضایی گفت: طرح حذف قبض کاغذی آب بهاء با هدف کمک به حفظ محیط زیست، ایجاد بسترهای لازم برای یک شهر هوشمند، دسترسی راحت به خدمات از طریق برقراری ارتباط بین مشترکین و سامانه های الکترونیکی،کاهش مراجعه ماموران شرکت و حذف خطاهای انسانی، افزایش سرعت و دقت در ارایه خدمات و صرفه جویی در زمان و هزینه ها به اجرا در می آید.

وی با اشاره به این که مرحله آزمایشی طرح حذف قبض کاغذی آب بهاء نخسین بار در سه محله شهر اصفهان شامل کوی سپاهان، منازل سازمانی راه آهن و کوی پرتو در بختیار دشت برای نزدیک به یک هزار مشترک این شرکت اجرا می شود افزود: با اجرای این طرح، به جای قبض کاغذی، پیامکی حاوی اطلاعات مصرف و مبلغ همراه با شناسه قبض و شناسه پرداخت برای مشترکین ارسال می شود.

رضایی افزود: مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان می توانند پس از دریافت این پیامک از طریق     سامانه های پرداخت غیرحضوری و یا تماس با شماره تلفن 1522 و  ثبت کلید شماره 1 نسبت به وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت، اقدام و قبض خود را در هر ساعت از شبانه روز پرداخت کنند.

وی در عین حال افزود: شهروندان می توانند در صورت نیاز به قبض میان دوره و یا حضور نداشتن در ملک و قرائت نشدن کنتور آب توسط ماموران قرائت، از طریق سامانه تلفنی 1522 و انتخاب کلید شماره 5 قبض پیامکی خود را دریافت کنند.

رضایی همچنین از مشترکین این شرکت خواست به منظور اطمینان از ثبت نام و درج شماره تلفن همراه شان در برنامه جامع خدمات مشترکین آبفا، با سامانه 1522 تماس گرفته و یا از طریق میز خدمت الکترونیکی پرتال شرکت به نشانی www. Abfaesfahan.ir شماره صحیح تلفن همراه خود را ثبت کنند.

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آبفای استان اصفهان گفت: امکان دریافت قبض الکترونیکی و همچنین پرداخت غیرحضوری در میز خدمت الکترونیکی پرتال شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به نشانی www. Abfaesfahan.ir فراهم شده است و شهروندان می توانند با مراجعه به نشانی یادشده ریز محاسبات آب بهاء و صورت حساب خود را مشاهده کنند.