موج

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان اعلام کرد:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان اظهار داشت:در سال گذشته ۲۷ هزار و ۲۲۹ نفر در دوره‌های تابستانی فنی و حرفه‌ای شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید جمیل احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران کردستان اظهار داشت: پیش بینی می‌شود بین 29 تا 30 هزار دانش آموز و دانشجو از کلاس‌های آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان در تابستان امسال بهره مند شوند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان توجه به رویکردهای مهارتی برای اوقات فراغت جوانان را مهمترین برنامه این اداره کل در تابستان امسال اعلام کرد و افزود: فنی و حرفه‌ای با 16 مرکز چارت دار ثابت دولتی و حدود 134 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای آمادگی کامل برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان استان را دارد.

احمدی با بیان اینکه در سال گذشته 27 هزار و 229 نفر در دوره‌های تابستانی فنی و حرفه‌ای شرکت کردند، اضافه کرد: این افراد در قالب 5 میلیون و 592 هزار و 488 نفر ساعت در مراکز دولتی و غیر دولتی فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: 679 حرفه در چهار بخش صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای این استان به کارآموزان آموزش داده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هر دانش آموز باید یک مهارت فنی و تخصصی را در طول تابستان فرا بگیرد، یادآور شد: جوانان نه تنها از لحاظ نظری بلکه از لحاظ فنی و مهارتی نیز باید از رشته‌ای فارغ التحصیل شوند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان کارآفرینی را موجب توسعه اقتصادی دانست و گفت: برای دستیابی به جامعه پویا و با تحرک باید توجه ویژه به ایجاد روحیه کارآفرینی در جوانان و دانش آموختگان کرد تا زمینه‌ها برای توسعه پایدار فراهم شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها