موج

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان خبر داد:

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان از راهیابی 22 اثر از 52 اثر رسیده به دبیرخانه همایش اقتصاد پنهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، علی خداویسی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران رسانه های کردستان اظهار داشت: همایش اقتصاد پنهان با حضور استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه و کردستان روز دوشنبه هفته جاری در سنندج برگزار خواهد شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان تصریح کرد: این همایش قرار بود سال گذشته برگزار شود اما به دلیل عدم حضور رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور به هفته جاری موکول شد.

خداویسی اضافه کرد: این همایش در 20 محور مختلف برگزار می‌شود، که 52 اثر از اکثر استان‌های به دبیرخانه همایش ارسال شد است اما 22 اثر از این تعداد پذیرفته شده است.

وی تصریح کرد: 8 اثر از این 22 اثر به صورت سخنرانی و 14 اثر نیز در قالب پوستر در اختتامیه همایش اقتصاد پنهان ارائه خواهد شد.

خداویسی اذعان داشت: یکی از زمینه‌های اصلی در کشورهای دینی بحث تحقیق پژوهش است که یکی از مولفه‌های توسعه‌یافتگی کشورهای توسعه‌یافته موضوع توجه به تحقیق و پژوهش است.

وی تصریح کرد: اگر چه این مهم در سال‌های گذشته در کشور ما مورد بی‌توجهی قرار گرفته است اما سیاست امروز ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، توجه به اقدامات پیشگیرانه با محوریت کارهای پژوهشی است.

وی افزود: ما در این حوزه دنبال کارهای تحقیقاتی و پژوهشی کاربردی و استفاده و بهره‌برداری از این منابع و خارج کردن آنها از طبقات کتابخانه و غیره است.

وی ادامه کردستان در این همایش میزبان دبیران چهار استان کشور است و روز دوشنبه یک نشست تخصصی با حضور دبیران چهار استان و ریاست ستاد مرکز برگزار خواهد شد که طی آن مشکلات و چالش‌های فراروی مقابله با قاچاق مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان اذعان داشت: این همایش در یک زمان‌بندی مناسب در قالب دو پنل تخصصی اجرا می‌شود و هشت مقاله‌ راه‌یافته به بخش پایانی هم ارائه خواهد شد.

وی به نحوه و میزان همکاری دانشگاه‌ها با دبیرخانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هم گریزی زد و گفت: کمیته علمی همایش از اساتید دانشگاه‌های مختلف تشکیل شده و حتی داوران این همایش را نیز خود دانشگاه‌ها معرفی کرده‌اند.

خداویسی اضافه کرد: محمود گودرزی، خالد احمدزاده، حسین دانش‌مهر، افشین عبدالهی، علی فقه‌مجیدی، امیرحسین مهرپناه و احمد محمدی از داوران این همایش هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها