موج

اولین همایش مدیران و استادان شعب انجمن خوشنویسان استان با حضور بیش از 300نفردرتالار سرو شهرستان شهرضا برگزار و از سه نفراز مدرسان برتر انجمن خوشنویسان شهرضا تجلیل شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان درنخستین همایش مدیران و استادان شعب انجمن خوشنویسان در شهرضا گفت: یکی از رشته های ارزشمند هنری در کشور که از دیرباز مورد علاقه مردم بوده و هست رشته خوشنویسی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری تصریح کرد: خوشبختانه در استان اصفهان و شهرستان شهرضا هنرمندان بسیاری به این هنر علاقه دارند.

وی افزود: اخذ مدرک ممتاز خوشنویسی توسط 80هنرمند در انجمن خوشنویسان شهرستان شهرضا آمار قابل تاملی بوده که نشان دهنده فعالیت خوب این شهرستان در این رشته هنری است.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت:انجمن خوشنویسان استان اصفهان نیز از انجمن های فعال در سطح کشور است.

مدیر انجمن خوشنویسان شهرستان شهرضا نیز هدف از برگزاری این همایش را ارتقاءسطح هنری خوشنویسان شهرضا و افزایش آشنایی این عزیزان با کیفیت و کمیت هنر روزعنوان کرد.

محمدجواد رحمتی تصریح کرد: سال گذشته انجمن خوشنویسان شهرضا شعبه برتر در سطح کشور شناخته شد.

رحمتی افزود:  دراین انجمن 80  هنرمند فارغ التحصیل ممتاز و فوق ممتاز خوشنویس حضور دارند.

مدیر انجمن خوشنویسان شهرستان شهرضا گفت: انجمن خوشنویسان شهرضا از سال 1364 فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضرانجمن 300عضو دارد.

قائم مقام شورای عالی انجمن خوشنویسان کشور گفت: انجمن خوشنویسان ایران 320شعبه در کشور و 17 شعبه در خارج از کشور دارد.

علی اشرف صندوق آبادی تصریح کرد: این انجمن خوشنویسان زیادی در مقاطع مختلف تحصیلی تربیت کرده که بالغ بر دو و نیم میلیون نفر است .

صندوق آبادی افزود:شعبه شهرضا به عنوان یکی از شعبات نمونه کشور از نظر تعداد فارغ التحصیلان ،فعالیت ها و تربیت شاگردان و خوشنویسان سرآمد بوده و استان اصفهان ازنظر تاریخی و کنونی جایگاه والایی در هنر خوشنویسی دارد .

وی گفت: به دنبال برگزاری نشست های علمی تخصصی در شعب هستیم تا به جای مراجعه به مرکز ،مرکز به خدمت هنرمندان شهرستان آید .

قائم مقام شورای عالی انجمن خوشنویسان کشور تصریح کرد: از نظر تشکیلاتی هم موظف به حمایت از انجمن های خوشنویسی هستیم .

تا شش ماه دیگر دو اثر نفیس تفسیر سوره انعام و خطبه حضرت زهرا (س) که به همت خوشنویسان شهرضایی کتابت شده به چاپ خواهد رسید.

به گزارش موج، شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود ۱۶۰ هزارنفر در ۷۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها