موج

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان خبر داد:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با اشاره به تلف شدن انرژی برق در کشور به میزان 15 درصد گفت: این میزان در کردستان کمتر می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، هیوا لهونیان امروز شنبه در گفت و گو با رسانه های کردستان اظهار داشت: میزان تلفات انرژی در بخش توزیع برق کشور 15 درصد است که نشان از پایین بودن این رقم در کردستان است.

وی اصلی ترین موارد تلفات برق را مربوط به بخش غیرفنی توزیع دانست و افزود: سرقت برق، وجود انشعاب‌های غیرمجاز، دستکاری کنتور و عدم قرائت صحیح یا به موقع کنتور مهمترین دلایل بروز تلفات انرژی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: بخشی دیگر از تلفات انرژی مربوط به بخش فنی است که سهم 6 تا هفت درصدی را در توزیع برق دارد.

لهونیان در ادامه به برنامه وزارت نیرو برای افزایش تعرفه‌های برق در سال جاری اشاره کرد و گفت: تعرفه مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند هفت درصد افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه مشترکانی که مصرف ماهانه بیش از 300 کیووات ساعت برق دارند، پرمصرف محسوب می‌شوند، اضافه کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده تعرفه مشترکان پرمصرف 23 درصد بیشتر می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با اشاره به اینکه در حال حاضر برنامه‌ای برای خاموشی در تابستان اعلام نشده است، افزود: امیدواریم با کارهای مدیریت مصرف شاهد خاموشی در سطح کشور و استان نباشیم.

لهونیان 32 درصد مصرف برق را مربوط به استفاده از سیستم‌های سرمایشی اعلام کرد و یادآور شد: انتظار داریم مشترکان در ساعات اوج مصرف برق (12 تا 16 و 20 تا 24) نسبت به صرفه جویی در مصرف انرژی همکاری لازم را داشته باشند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: در حال حاضر میزان تلفات انرژی در بخش توزیع استان 9.8 درصد بوده که نسبت به سال گذشته اندکی کاهش یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها