امام جمعه موقت سنندج در خطبه های امروز اظهار داشت: زنان مسلمان مایه شرف و آبروی جامعه اسلامی بوده که انتظار می رود نسبت به امر حجاب وعفاف توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ماموستا فایق رستمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع سنندج برگزار شد، از اجتماع دشمن‌شکن مسلمانان در نماز جمعه به عنوان برکتی الهی در راستای تقویت انسجام اجتماعی نام برد و گفت: حضور در نماز جمعه مایه فخر و مباهات برای همه مسلمانان است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر توجه ویژه آموزه‌های اسلامی در خصوص کسب روزی حلال و اشتغال اشاره کرد و گفت: خداوند مسلمانانی را که در راستای اشتغال و کسب روزی حلال گام برمی‌دارد دوست داشته و برکات را بر وی نازل می‌کند.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه خطبه‌های این هفته با تبریک هفته جهاد کشاورزی و هفته محیط زیست به خادمان این عرصه اظهار کرد: حفاظت از منابع آب و خاک و تلاش برای استفاده بهینه از محیط زیست وظیفه‌ای دینی و ملی برای همه محسوب شده و باید همه ما نسبت به این امر احساس مسئولیت نماییم.

ماموستا رستمی افزود: کشاورزی محور توسعه کردستان بوده و کشورهای توسعه یافته با استفاده بهینه از منابع خدادادی توانسته‌اند به این جایگاه دست پیدا کنند.

امام جمعه موقت سنندج در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه این هفته به جایگاه ویژه زنان در آموزه‌های اسلامی اشاره کرد و گفت: زنان مسلمان مایه شرف و آبروی جامعه اسلامی بوده و انتظار می‌رود بانوان مسلمان جامعه با حفاظت از حجاب و عفاف خویش به نقش‌آفرینی ویژه خویش در راستای تعالی و سلامت جامعه همت گمارند.

ماموستا رستمی افزود: انتظار می‌رود بانوان جامعه با مدنظر قراردادن آموزه‌های قرآنی از سلامت معنوی خویش حفاظت کنند و خود را برابر توطئه‌های ضدهویتی دشمنان مصون دارند.