شهردار اردبیل از در حال اجرا بودن ۳۳ پروژه عمرانی و خدماتی در مناطق کم برخوردار با پیشرفت بیش از ۳۰ درصد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حمید لطف‌اللهیان عصر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: اعضای شورای شهر در دور پنجم با تلاش و پشتیبانی و مساعدت تمام عیار همراه با مجموعه شهرداری تلاش کردیم تا پل داروپخش بعد از سال‌ها انتظار اهالی تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی با عذرخواهی از کسبه و اهالی منطقه در طولانی شدن احداث این پل، بیان کرد: ما امروز خوشحال هستیم که پل داروپخش به نام شهید نقدعلی پیران نامگذاری شده و خانواده این شهید در اهدای زمین و تعریض این منطقه همکاری نزدیکی را با مجموعه شهرداری داشتند تا راه عبور و مرور مردم باز شود.

شهردار اردبیل افزود: بیشترین پروژه‌ها با اولویت اجرای پروژه‌های زیربنایی در مناطق مختلف شهر مربوط به مناطق کم برخوردار است و ما بر این باوریم با گفت‌وگو و صحبت نمی‌توان خدمتی را به ساکنان منطقه انجام داد بلکه باید با کار و تلاش مصاعف اهالی منطقه را از عمران و آبادانی شایسته بهره مند کرد.

لطف اللهیان افزود: اعضای دور پنجم شورای شهر تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا این پروژه بعد از سال‌ها که از اجرای آن می‌گذرد بالاخره تکمیل و به بهره‌برداری برسد که شرایط اقتصادی موجود و وضعیت درآمدی نامناسب شهرداری در تاخیر و تعلل به وجود آمده دخیل بوده است.

وی بیان کرد: در همه 5 منطقه شهرداری اردبیل پروژه‌های عمران و آبادانی با قوت و قدرت در حال اجراست اما 33 پروژه در منطقه چهار شهرداری اردبیل با پیشرفت 30 درصد در حال  اجراست که تکیمل و بهره‌برداری از آن می‌تواند ساکنان مناطق کم برخوردار را از مزایای آن بهره‌مند کند.

شهردار اردبیل بیان کرد: خدمات ما در این مناطق جزو الزامات است و به هیچ وجه تبعیض و تفاوتی در ارائه خدمات به این مناطق با سایر مناطق شهرداری اردبیل قایل نیستیم بلکه سعی‌مان بر این بوده تا یکی از تقاطع‌های غیرهمسطح شهر که در این منطقه در حال اجراست به سرعت تکمیل شود.

لطف‌اللهیان هزینه کرد 200 میلیاردریالی شهرداری را در اجرای این پروژه یادآور شد و اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال همه 33 پروژه اجرایی در منطقه چهار شهرداری اردبیل آماده افتتاح شود تا ساکنان مناطق از مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی گفت: امروز بیشتر کارهای عمرانی در مناطق پرجمعیت و کم برخوردار در حال اجراست که البته در شورابیل نیز به دلیل ارتقای زیرساخت‌های گردشگری پروژه‌های عمرانی فعال است.

شهردار اردبیل با تاکید بر توزیع عادلانه و متوازن خدمات شهری در منطاق پنجگانه شهرداری اردبیل افزود: برخی بازگشایی‌ها در مسیر پل داروپخش انجام شده که در این خصوص از شهروندانی که ما را در این سال‌ها همراهی و کمک کردند قدرانی می‌کنیم.

لطف‌اللهیان با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته این پروژه به دلیل شرایط فنی و جوی و اقتصادی با تغییر شتاب اجرایی متفاوت مواجه بوده است، تصریح کرد: شورا و شهرداری تمام اهتمام خود را بکار گرفت تا در سریعرین زمان ممکن با توجه بهش شرایط موجود این پروژه به بهره‌برداری برسد.