مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از فعالیت بیش از 12 هزار راننده در ناوگان حمل و نقل عمومی استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی رحمتی ظهر امروز در بازدید از شرکت های حمل بار اردبیل افزود: در حال حاضر 12 هزار و 200 راننده در ناوگان حمل و نقل عمومی استان اردبیل مشغول به فعالیت هستند. 

وی تعداد ناوگان را 7780 دستگاه خودرو برشمرد و اضافه کرد: 87 شرکت حمل کالا و 59 شرکت مسافربری در استان فعالیت دارند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از توزیع 16 هزار و 178 جفت لاستیک با نرخ سهمیه به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی این استان خبر داد.

رحمتی اظهار داشت: توزیع لاستیک سهیمه از برج 5 سال گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی متذکر شد: توزیع لاستیک به نرخ سهیمه در راستای حمایت رانندگان انجام شده تا بخشی از هزینه های تمام شده راننده کاهش یابد.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل همچنین در خصوص سایر اقدامات حمایتی رانندگان گفت: تامین بیمه تکمیلی، اصلاح حق بیمه، اصلاح دستور العمل کارت هوشمند، اصلاحات سالن های اعلام بار کشور، اصلاح سوخت ناوگان و راه اندازی سامانه های رسیدگی به شکایات شهراه 141 سامانه پیام کوتاه 1000141 از سال گذشته عملیاتی شده است.

رحمتی به افزایش کرایه حمل به میزان 20 درصد اشاره کرد و افزود: تاسیس دفتر نمایندگی در شهرک حمل و نقل و استقرار کارشناسان، رسیدگی فوری به شکایات رانندگان و عودت اضافه کرایه احذ شده و برخورد با شرکت های حمل و نقل، راه اندازی سالن اعلان بار، جریمه و تعطیلی 8 شرکت حمل و نقل متخلف از دیگر اقدامات انجام شده است.