مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان اظهار داشت: سال گذشته 83 میلیارد و 600 میلیون ریال زکات فطریه در این استان جمع آوری شده بود که امسال با جمع آوری این میزان با رشد 21 درصدی روبرو شده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد رسول شیخی زاده امروز چهارشنبه با بیان این مطلب، اظهار داشت: از این میزان زکات جمع آوری شده 81  میلیارد و 250 میلیون ریال فطریه عام، هشت میلیارد و 190 میلیون ریال کفاره عمد و غیر عمد و سه میلیارد و 210 میلیون ریال سادات بوده است.

وی افزود: سال گذشته 83 میلیارد و 600 میلیون ریال زکات فطریه در این استان جمع آوری شده بود که امسال با جمع آوری این میزان با رشد 21 درصدی روبرو شده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان یادآور شد: زکات جمع آوری شده در هر شهر، منطقه و روستا با هماهنگی و نظارت امام جماعت و هیأت امنای مساجد در همان محل در میان نیازمندان توزیع شده و هیچ مبلغی از منطقه‌ای به منطقه‌ای دیگر جابجا نشده بلکه در همان محل هزینه شده است.

وی اضافه کرد: مردم استان کردستان همواره در انجام کارهای خیر پیش قدم بوده و مشارکت خوبی دارند و این مهم نشان دهنده ایمان و اعتقاد دینی و نیت خیر خواهانه مردم است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: با مشارکت خوب خیران و اقشار مختلف مردم پس از ماه مبارک رمضان سال جاری، 100 میلیارد ریال زکات فطریه در این استان جمع آوری شد.