رئیس اداره منابع طبیعی چالوس از مسافران و گردشگران خواست از روشن کردن آتش در حاشیه جاده ها که از علوفه های خشک پوشیده شده است خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مهرداد خزائی پول اظهار داشت :به دلیل شرایط خاص و بحرانی منطقه احتمال حریق در اراضی ملی با توجه به فصل رویش گیاهان علفی به ویژه در حاشیه جاده ها و مجاور جنگل‌ها دور از ذهن نیست.

وی ادامه داد : بدلیل خشک شدن علوفه ها در حاشیه جاده های مواصلاتی جاده قدیم چالوس - مرزن آباد یک فقره آتش سوزی روی داد که با حضور به موقع ماموران منابع طبیعی و آتش نشانی مهار شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالوس همچنین از مالکین، زارعین و باغداران خواست از آتش زدن سرشاخه های درختان باغی و علف های هرز بدون پیش بینی و موارد ایمنی اجتناب نمایند.

وی تصریح کرد  : با توجه به اینکه جاده های مواصلاتی کندوان، کجور و کلاردشت در این حوزه قرار دارد و در این فصل پذیرای مسافران و گردشگران و دوستداران طبیعت  است، همواره از لحاظ تعداد حریق چمشگیر بوده و لازم است مسافران و گردشگران دقت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

خزائی پول از مشکلات اصلی منابع طبیعی کمبود خودرو برای گشت های شناسایی بویژه در مناطق صعب العبور برشمرد و افزود :به دلیل عدم تخصیص اعتبارات و عدم وجود بالگرد، پس از گسترش آتش سوزی و صرف هزینه های هنگفت، مدت زمان زیادی صرف اعزام نیرو به مناطق آتش سوزی می شود که مهار آن برای نیروهای عمل کننده با دشواری صورت می گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی چالوس از مردم خواست ضمن رعایت نکات ایمنی هر گونه آتش سوزی را به نزدیک ترین واحد منابع طبیعی و یا با شماره امداد جنگل 1504 بدون پیش شماره اعلام نمایند.