سرپرست فرمانداری شهرستان مریوان اظهار داشت: شهدای مریوان برای دفاع از دین، اسلام، عزت و شرف ملت ایران اسلامی جان خود را نثار کردند و باید از مادران شهدا که فرزندان خود را برای دفاع از این آب و خاک به جبهه‌ها فرستادند قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آرتیکاس اقبال پیش از ظهر امروز چهارشنبه در اجلاسیه شهدای شهرستان مریوان که در راستای کنگره ملی5400  شهید استان کردستان برگزار شد، اظهار داشت: کردستان در دوران جنگ در دو جبهه با دشمنان داخلی و خارجی در جنگ بود و مردم این خطه نیز ناملایمت های بسیاری را چشیدند.

وی افزود: علیرغم اینکه مردم کردستان هر روز با تهدیدهای بسیاری مواجه بودند اما پا عقب نگذاشتند و جوانان این مرز و بوم در مقابل دشمنان داخلی و خارجی به صف شدند و شهدای بسیاری را نیز در این راه تقدیم انقلاب کردند.

سرپرست فرمانداری شهرستان مریوان ادامه داد: شهدا و رزمندگان با رشادت و مجاهدت های خود حتی اجازه ندادند که یک وجب از خاک این کشور به دست دشمن بیافتد و امروز باید برای حفظ ارزش و جایگاه شهدا هر کاری که می توانیم برای خدمت به مردم انجام دهیم.

اقبال یادآور شد: مردم منطقه مریوان نیز در دوران جنگ با توجه به مرزی بودن منطقه سختی های بسیاری را تحمل کردند اما در مقابل دشمنان نظام پا پس نکشیدند و با تقدیم خون فرزندان این آب و خاک از شهر و میهن خود دفاع کردند.

وی بیان کرد: شهدای مریوان برای دفاع از دین، اسلام، عزت و شرف ملت ایران اسلامی جان خود را نثار کردند و باید از مادران شهدا که فرزندان خود را برای دفاع از این آب و خاک به جبهه‌ها فرستادند قدردانی کرد.