مدیر منطقه۲ شهرداری اصفهان از رشد550 درصدی برنامه‌های فرهنگی از سال ۹۵ تا سال ۹۷ در منطقه 2 شهرداری اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد کیهانی در جمع اصحاب رسانه گفت: رشد برنامه‌های فرهنگی از اولویت‌های شهرداری از سال ۹۵ تا سال ۹۷ بوده‌ است و در همین راستا ۵۵۰ درصد رشد در تعداد برنامه‌های فرهنگی در منطقه 2 شهرداری اصفهان داشته ایم.

وی تصریح کرد: همچنین  110درصد رشد در برنامه‌های اجتماعی، ۳۶۰درصد رشد در اجرای برنامه‌های ورزشی داشتیم و حاصل این تلاش‌ها رشد ۱۶۵درصدی مخاطبین منطقه دو بوده است.

کیهانی افزود: در سال 95 برنامه‌های اجتماعی تنها ۷۲ برنامه اجتماعی در منطقه 2 اجرا شد درحالی که تعداد برنامه‌های اجتماعی در سال گذشته به ۱۵۱ برنامه افزایش یافته است.

وی بیان داشت: منطقه 2 شهرداری اصفهان تنها منطقه سه تکه و غیر یک پارچه در  اصفهان است  که ۵۲ درصد آن خارج از محدوده است.

مدیر منطقه۲ شهرداری اصفهان افزود: تنها ۴۸ درصد محدوده این منطقه قانونی است که می‌توان در مدیریت‌های درآمدی، روی درآمد‌های آن حساب کرد و حدود یک سوم دیگر این مناطق زمین کشاورزی هستند.

کیهانی  سرانه فضای سبز منطقه دو شهرداری اصفهان را ۲۶ مترمربع عنوان کرد و گفت: این منطقه در رتبه چهارم مناطق ۱۵گانه شهرداری اصفهان از نظر سرانه فضای سبز قرار گرفته است.

نشست خبری مدیر منطقه 2 شهرداری اصفهان

وی بزرگترین معضل کنونی در منطقه۲ شهرداری اصفهان را کارگاه‌های موزاییک‌سازی عنوان کرد و افزود: کارگاه‌هایی که ریه تنفسی شهر را در کنار رهنان، به آلوده‌ترین منطقه اصفهان تبدیل کرده است سال‌ها پیش توافق شده بود که این کارگاه‌ها به منطقه بختیار دشت منتقل شوند، اما متاسفانه این امر محقق نشد و بسیاری از زمین‌ها تغییر کاربری دادند.

مدیر منطقه۲ شهرداری اصفهان گفت:  امسال این پروژه مهم در منطقه دو با جدیت دنبال می‌شود و با همکاری شهرداری مرکزی و سازمان‌های متولی در کلانشهر اصفهان روند واگذاری و انتقال با سرعت در جریان است.

کیهانی اظهار داشت: بودجه سال گذشته منطقه دو شهرداری اصفهان ۳۵.۵ میلیارد تومان بود که ۲۲ میلیارد تومان آن برای پرداخت بدهی‌ها صرف شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰درصد بودجه عمرانی منطقه  دو را محقق کرده‌ایم، افزود: بودجه عمرانی سال جاری منطقه دو نسبت به سال گذشته ۲۱درصد رشد داشته است.

مدیر منطقه۲ شهرداری اصفهان  اظهار داشت: بودجه عمرانی منطقه دو شهرداری اصفهان در سال جاری با احتساب ۱۴ میلیارد تومان بودجه محرک توسعه به رقم ۵۴ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش موج، منطقه 2شهرداری اصفهان با جمعیت صدهزار نفری و ۹ محله از جمله محله‌های جاوان، ولدان، مشکین، رسالت و بابوکان از قدیمی‌ترین مناطق شهر اصفهان است.