معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور در بازدید از مرز سیرانبند شهرستان مرزی بانه گفت: ساماندهی بازارچه سیرانبند در دستور کار مجدد وزارت کشور قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بابک دین‌پرست در بازدید از مرز سیرانبند بانه که با حضورمسئولین شهرستانی انجام گرفت، ضمن بررسی روند صادرات و مبادلات مرزی با شمال عراق اظهار داشت: این محل به عنوان معبری برای عرضه کالاهای ایرانی در بازارهای خارجی و فرصتی برای رونق اقتصادی شهرستان بانه و کردستان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور در ادامه از بخش‌های مختلف بازارچه مرزی سیرانبند شامل محل خروج کالاهای صادراتی، انبار تازه ساخت کالا، محوطه سازی، زیرساخت های فراهم شده برای تردد مسافری، محوطه بارگیری و زیرساخت‌های در دست احداث آن بازدید و با نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در بازارچه دیدار و از نزدیک با آنها گفت و گو کرد.

سردار مجید ارجمندی فر جانشین قرارگاه حمزه سیدالشهدا و محمد امین زاده سرپرست فرمانداری بانه از بازارچه مرزی سیرانبند بانه بازدید و روند اجرای زیرساخت‌ها در این بازارچه را ارزیابی کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور گفت: ساماندهی بازارچه مرزی سیرانبند بانه بار دیگر در دستور کار وزارت کشور قرار گرفته است.