معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: ساعت کاری تمامی ادارات، سازمان‌ها، نهادها، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه‌ای و دانشگاهی مازندران از شنبه ۲۵ خرداد تا پایان مرداد امسال تغییر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران مهدی رازجویان اظهار داشت:  طی نامه‌ای به فرمانداران ۲۲ شهرستان، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان، رئیس کل دادگستری، رؤسای تمامی سازمان‌ها، نهادها، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه‌ای، دانشگاه‌ها و شهرداران مازندران ساعت کاری را از شنبه هفته آینده از ساعت ۶ تا ۱۳ و ۳۰ اعلام شد.

وی ادامه داد: کاهش مصرف برق در زمان پیک بار در تابستان امسال و جلوگیری از قطعی احتمالی و بحران برق و بروز مشکلات برای مردم و بخش‌های تولیدی و استفاده بهینه در مصرف انرژی علت اعمال این تغییر ساعت کاری در استان مازندران است.

معاون عمرانی استاندار مازندران بیان داشت : استان مازندران حدود ۲ میلیون مشترک برق دارد که بیش از ۷۰ درصدی آنان خانگی و باقی صنعتی و کشاورزی و تجاری است.

رازجویان تاکید کرد: شرجی و مرطوبی بودن هوای مازندران باعث می شود تا میزان گرما در این استان بیشتر از دمای واقعی احساس شود و غالباً دمای احساسی با دمای واقعی هوا در این استان چند درجه ای تفاوت می‌کند.

وی ادامه داد: این مساله باعث می شود تا در فصول گرم سال میزان مصرف برق به خاطر روشن کردن لوازم سرمایشی بالا برود و  برای جلوگیری از قطعی احتمالی برق بویژه برق مشترکان خانگی برنامه تغییر ساعت کاری ادارات و نهادها در نظر گرفته شد.