استاندار اردبیل گفت: اولین سامانه کمپوست استان در شهر اردبیل راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو در مراسم روز جهانی محیط زیست در اردبیل گفت: طی هفته های آینده اولین سامانه کمپوست استان در شهر اردبیل با مشارکت بخش خصوصی و تامین تسهیلات بانکی توسط دولت راه اندازی می شود.

وی اظهار کرد: توجه به مدیریت پسماند و تنظیف شهری باید مورد اهتمام همه مدیران دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی قرار گیرد.

استاندار اردبیل بیان کرد : پروژه های تصفیه خانه فاضلاب شهرهای استان در راستای اهداف و برنامه های زیست محیطی در حال اجراست.

بهنام جو اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعتبار لازم با مشارکت بخش خصوصی و تضمین بازپرداخت آن توسط دولت پروژه تصفیه خانه فاضلاب اردبیل تامین می شود.

وی پسماند این تصفیه خانه منبع خوبی  برای تامین آب مصارف کشاورزی و صنعت بر شمرد و گفت:فاز اول پروژه های تصفیه خانه شهرهای بیله سوار و پارس آباد امسال به پایان می رسد.

استاندار اردبیل اظهار کرد: موزه تاریخ طبیعی اردبیل از ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر و ارتقای علمی دانش آموزان برخوردار است و باید با برنامه ریزی دقیق توسعه یابد.

بهنام جو ضمن قدردانی از تلاش محیط بانان و کارکنان محیط زیست گفت: فعالیت حفاظت از محیط زیست برای بقای موجودات زنده و زندگی بشر حیاتی و وظیفه همگانی است.

وی افزود: برنامه های حفاظت از محیط زیست و تنظیف شهری در راستای توسعه گردشگری طبق استاندارد های موجود در شان مردم استان برنامه ریزی و اجرا می شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه نظافت شهری برای جذب گردشگر، خود تبلیغ است ادامه داد:برنامه های مدیریت پسماند، کاهش آلایندگی و تفکیک زباله از مبدا در معاونت هماهنگی امور عمرانی برنامه ریزی  پیگیری می شود.

بهنام جو تصریح کرد: توجه به اشتغال و جذب سرمایه گذارها با تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای لازم از جمله مجوزهای زیست محیطی که مهمترین مشوق جذب آنها است.

وی افزود: صدور مجوزهای زیست محیطی که دارای بروکراسی طولانی داشت با رعایت دقیق قوانین و مقررات زیست محیطی در کوتاه مدت انجام می شود.