معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری همدان، ضمن اشاره به بازگردانی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید، احداث شهرک بنکداری همدان را تحولی مطرح در تجارت و اشتغال استان، خواند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، ظاهر پورمجاهد، معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری همدان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ضمن اشاره به احداث شهرک بنکداری همدان و اینکه تحولی مطرح در تجارت و اشتغال استان همدان را به همراه خواهد داشت، اظهار داشت: شهرک بنکداری همدان در بخش لوازم خانگی، چرم و پوشاک و خواروبار فروشی در حال ساخت است که با استقرار ۷۰۰ واحد در این منطقه تحول بزرگی در عرصه تجارت و اشتغال رخ می دهد.

 

 شهرک بنکداری همدان، تحول در تجارت و اشتغال استان را به همراه دارد

وی به رفع موانع و مشکلات از سر راه این شهرک تاکید کرد و خواستار همکاری شهرداری جورقان و دیگر نهادهای مرتبط برای اتمام این طرح اقتصادی شد.

معاون استاندار همچنین شتاب گرفتن ساخت منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد را ضروری دانست و افزود: آغاز ساخت مرحله اول این مجموعه در ۱۵۰ تا ۲۰۰ هکتار در حال پیگیری است.

پور مجاهد توسعه خوشه های صنعتی استان همدان را از برنامه های راهبردی در سال رونق تولید ذکر کرد و گفت: همدان در زمینه سیر، سنگ، پوشاک و لبنیات استعداد تشکیل خوشه های صنعتی را دارد که باید رسیدگی لازم انجام شود.

 

زیرساخت در شهرک های صنعتی استان همدان

وی اضافه کرد: استان همدان در زمینه فراهم کردن زیرساخت در شهرک‌های صنعتی عملکرد خوبی دارد و با تکمیل آنها شرایط برای جذب سرمایه گذاران بیشتر آماده می شود.

این مسئول خواستار تقویت شبکه برق رسانی در شهرک‌های صنعتی رزن، ملایر و اسدآباد شد و گفت: برخی از واحدهای استقرار یافته در این مناطق بدون برق هستند.

معاون استاندار همدان تعیین تکلیف شهرک صنایع هایتک را از دیگر نیازهای استان ذکر کرد و افزود: بهره برداری از این شهرک با هدف حمایت و پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و دانش آموختگان بسیار ضروری است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان نیز به برگزاری ۱۶ جلسه کارگروه ستاد تسهیل از ابتدای امسال اشاره کرد و افزود: ۱۰۱ مصوبه برای مرتفع کردن مشکلات کارخانه ها و صنایع استان صادر شده است.

حمیدرضا متین استمرار جلسه های این کارگروه تخصصی را خواسته های دولت برشمرد و گفت: در این نشست ها صاحبان صنایع مشکل دار دعوت شده و به مسائل آنها رسیدگی می شود.

شهردار جورقان نیز در این نشست با ابراز گلایه از نادیده گرفته شدن حقوق شهرداری توسط شهرک صنعتی بنکداری خواهان احقاق حقوق از دست رفته این نهاد شد.

به گفته مجید قره باغی، شهرک بنکداری که در ابتدای شهر جورقان در حال ساخت است به طور کامل تجاری و ماهیت صنعتی ندارد و مشمول قوانین شهرداری است.

وی یادآوری کرد: واحدهای مستقر در این شهرک مطابق با قوانین موجود همانند واحدهای تجاری ملزم به پرداخت حق و حقوق شهرداری هستند.

معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری همدان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ضمن اشاره به احداث شهرک بنکداری همدان و اینکه تحولی مطرح در تجارت و اشتغال استان همدان را به همراه خواهد داشت، اظهار داشت: شهرک بنکداری همدان در بخش لوازم خانگی، چرم و پوشاک و خواروبار فروشی در حال ساخت است که با استقرار ۷۰۰ واحد در این منطقه تحول بزرگی در عرصه تجارت و اشتغال رخ می دهد.