مدیر معماری و شهرسازی سازمان منطقه آزاد قشم از دستور حمیدرضا مومنی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و مصوبه هیات مدیره این سازمان در خصوص کاهش عوارض صدور مجوزهای ساختمانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی توپچی مدیر معماری و شهرسازی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در راستای تعریف اقدامات تشویقی و حمایتی برای رونق بازار ساخت و ساز و نیز ترغیب سرمایه گذاران این حوزه، هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم با کاهش عوارض صدور مجوزهای ساختمانی به مناسبت عید سعید فطر و از تاریخ ۱۵ خرداد تا  ۲۹ مرداد سال ۱۳۹۸ موافقت کردند.

وی اضافه کرد: بر این اساس صدور پروانه و پایان کار ساختمانی آپارتمانی تا ۲۰۰۰ مترمربع زیربنا با ۴۰ درصد و بالاتر از ۲۰۰۰ مترمربع با ۵۰ درصد تخفیف صورت می گیرد.

توپچی ادامه داد: همچنین صدور پروانه ساختمانی مسکن های ویلایی با ۳۰ درصد تخفیف و نوسازی سالیانه املاک با ۴۰ درصد تخفیف انجام خواهد شد.

مدیر معماری و شهرسازی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بر اساس این مصوبه، اصلاح پروانه های صادره پیشین تا سقف ۲۰۰۰ مترمربع از ۲۰ درصد و بیش از ۲۰۰۰ مترمربع از ۳۰ درصد تخفیف برخوردار می گردند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای این تصمیم تمدید پروانه های ساختمانی قشم نیز مشمول ۲۰ درصد تخفیف می شود.

به گفته توپچی، طبق تصمیم هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان علاوه بر تخفیفات اعلام شده، مشمول تخفیفات موضوع ماده ۶ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز خواهند بود.

جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب ایران قرار دارد.