نعمت‌الله صادقی با هشدار به بنگاه‌های معاملات ملکی متخلف، گفت: این واحد‌ها توسط دستگاه قضائی پلمپ و با نصب بنر بر درب واحد صنفی به مردم معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با هشدار پلمپ بنگاه‌های معاملات ملکی متخلف کرمانشاه، گفت: تمام ظرفیت دستگاه قضائی برای خدمت و کمک به مردم آماده است و به‌طورقطع با بنگاه‌های معاملات ملکی متخلف حوزه مسکن برخورد‌های لازم و قانونی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: زمانی که در هر حوزه و بخشی شاهد ایجاد یک سری التهابات کاذب هستیم عده خاصی که بیشترین منفعت را از التهاب ایجادشده می‌برند پشت قضیه هستند و خط دهی می‌کنند تا ماجرا آن‌گونه که مطلوب خودشان است اتفاق بیفتد.

صادقی افزود: در جریان موضوع افزایش غیرمتعارف نرخ اجاره‌بهای مسکن نیز حتماً دست‌هایی پشت پرده قرار دارد و صاحبان چند بنگاه معاملات ملکی با هماهنگی یکدیگر نرخ‌های غیرمتعارف تعیین و کم‌کم به‌کل شهر سرایت می‌دهند.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: در برخی موارد صاحبان املاک هیچ نقشی در افزایش بی‌رویه نرخ اجاره‌بهای مسکن ندارند و این بنگاه‌دار است که التهاب آفرینی کرده و برای کسب منافع شخصی چنین اقداماتی را صورت می‌دهد.

وی همچنین با اشاره به لزوم افزایش نظارت‌ها توسط دستگاه‌های مسئول، گفت: دستگاه قضائی با افراد شناسایی‌شده طبق قانون و با جدیت و بدون گذشت برخورد خواهد کرد.

صادقی البته این را هم اضافه کرد که رابطه بین مالک و مستأجر در رهن و اجاره منزل توافقی بوده و ۲ طرف بر سر قیمتی مشخص به تفاهم رسیده‌اند، که در این صورت نمی‌توان کاری خاصی انجام داد.

دادستان کرمانشاه گفت: برای کاهش التهاب موجود در بازار رهن و اجاره مسکن خوب است تا ائمه جمعه و جماعات و حتی رسانه‌ها پای‌کار بیایند و با آگاه کردن مردم و فرهنگ‌سازی زمینه‌ای را فراهم کنند که مالکان تحت تأثیر جو روانی ایجادشده در جامعه اقدام به تعیین نرخ اجاره‌بها نکنند.

وی گفت: درآمد پائین برخی شهروندان و ناتوانی در تأمین اجاره‌بهای پرداختی آن‌ها را به فکر چادرنشینی انداخته که این در شان ملت بزرگ ایران و استان کرمانشاه نیست.

صادقی در پایان خواستار شناسایی بنگاه‌های معاملات ملکی متخلف و غیرمجاز در سطح استان از سوی اتحادیه املاک و معرفی آن‌ها به دستگاه قضائی نیز شد.