مدیر بورس منطقه ای استان همدان در گفتگوی اختصاصی با موج از ورود محصولات باغی استان همدان، همچون سیر، کشمش و گردو در بورس کالا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی اسکندری، مدیر بورس منطقه ای استان همدان در گفتگو با موج، ضمن اشاره به وظیفه ای که  به بورس منطقه ای مبنی بر ورود محصولات باغی استان همدان در بورس کالا محول شده است، اظهار داشت: محصولات باغی استان همدان همچون کشمش ملایر، سیر همدان و گردوی تویسرکان به زودی در بورس کالا مورد مبادله قرار خواهند گرفت.

 

 پذیرش محصولات باغی استان همدان به بورس کالا

اسکندری با بیان اینکه این محصولات در بورس کالا پذیرش خواهند شد و مبادلات اصلی آن در بورس کالا صورت خواهد گرفت، ابراز کرد: این اتفاق قطعا در رونق این حوزه موثر خواهد بود و در فضای شکل یافته، بازاری متشکل جهت آن ایجاد خواهد شد که شرکت های بزرگ بسته بندی خواهان محصولات مورد نظر خواهند بود.

وی افزود: شرکت های بزرگ بسته بندی در پی ارائه محصولات مورد نظر، سفارش های خرید خود را ارائه می کنند و به صورت سلف (معامله سلف یا Futures عبارت است از این که جنسی بصورت نقدی خریداری شود ولی تحویل آن در آینده باشد. مثلا سیر را از کشاورز می‌خرد تا شش ماه دیگر تحویل دهد؛ لکن قیمت آن را از اول پرداخت می‌‌کند) از اتحادیه های مرتبط به هر صنف خرید صورت می گیرد.

مدیر بورس منطقه ای استان همدان با بیان اینکه 3 کالای مورد نظر در بورس کشاورزی پذیرش خواهند شد، گفت: محصولات مذکور به زودی  در بورس کشاورزی به صورت روزانه و یا به صورت سلف عرضه خواهند شد و در بورس کالا مورد مبادله قرار خواهند گرفت.

مدیر بورس منطقه ای استان همدان ضمن اشاره به وظیفه ای که  به بورس منطقه ای مبنی بر ورود محصولات باغی استان همدان در بورس کالا محول شده است، اظهار داشت: محصولات باغی استان همدان همچون کشمش ملایر، سیر همدان و گردوی تویسرکان به زودی در بورس کالا مورد مبادله قرار خواهند گرفت.