با حضور مسئولین استانی و کشوری، کتابداران و فعالین این حوزه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل،  رباب عزیزخانی بعد از ظهر  امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل کتابخانه های عمومی اردبیل افزود: در طول ۵ سال اخیر تعداد اعضاءفعال کتابخانه های عمومی از ۴۶ هزار نفر به ۶۰ هزار نفر رسید با ۲۴ درصد افزایش، همچنین تعداد کتب موجود در کتابخانه های عمومی نیز با ۳۵ درصد افزایش  از ۷۹۰ هزار نسخه به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نسخه  رسیده است.

 با اشاره به  افزایش تعداد کتابخانه‌های نهادی از ۴۵ واحد به ۶۰ واحد گفت: بطور میانگین در هر سال ۴ باب کتابخانه به بهره برداری رسیده است و در این زمینه رشد ۲۵ درصدی را شاهد هستیم.

مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی اردبیل بیان کرد: شمارگان کتابخانه های مشارکتی نیز از ۱۲ کتابخانه به ۱۷ مورد رسیده است که در این زمینه هم رشد ۳۵ درصدی را شاهد هستیم.

عزیزخانی  با تشریح برنامه های انجام گرفته در سالهای اخیر بیان کرد: هر سال ۱۰۰۰ برنامه فرهنگی به همت کتابخانه های استان اجرا شد که جمعا شاهد برگزاری ۴۵۰۰ برنامه ی فرهنگی متنوع در استان بوده ایم.

وی کسب عناوین برتر در ارتقای کمی و کیفی انجمن کتاب خانه ها،برگزاری نشست های تخصصی کتاب در استان، توزیع رایگان کتاب ،نخستین نشست های کتاب خوان کودک ،پویس کتاب خوان مجازی،طرح همه باهم بخوانیم ،مراسم چهلم قلم  و نشست های و گفتگو های مختلف در زمینه کتاب و کتابخوانی را از برنامه های اجرا شده در مدت فعالیت خود عنوان کرد.

در این مراسم همچنین مدیر کل جدید کتابخانه های عمومی استان اردبیل اظهارکرد: فرهنگ ،موتور محرک جامعه و کتابخانه ها زیر بنای توسعه جامعه هستند که ترویج کتاب و کتابخوانی سبب گسترش خردورزی ،نیک اندیشی و کسب اگاهی های معنوی و مادی در جامعه می گردد.

پروانه رضا قلی زاده گفت:با بهره گیری از  آموزه های رهبر معظم انقلاب و با مشارکت همدلانه کارکنان کتابخانه ها و همه ی جامعه ی علاقمند به کتاب  نسبت به ترویج مطالعه و افزایش سرانه مطالعه در کشور  اقدام خواهیم کرد.

وی از جمله برنامه های خود  را برنامه ریزی در جهت نقش فرهنگی و اجتماعی کتابخوانه ها،کاهش آسیب های اجتماعی،  برپایی گفتگوی کتاب برای تمامی اقشار، رونمایی از کتب شعرا و نویسندگان و ترویج مطالعه در مناطق محروم  برشمرد.