امام جمعه موقت سنندج در خصوص سپاهیان گفت: محبوبیت سپاهیان بخاطر داشتن خصلت وآداب حسینی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ماموستا سیداحسن حسینی در اجلاسیه شهدای شهرستان سنندج، اظهار داشت: فرمانده سپاه بیت‌المقدس در مسوولیت خطیر خود که ایجاد امنیت است بسیار توانمند عمل کرده و به واسطه همین عملکرد موفق، سبزپوشان سپاه امروز محبوب مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: بلاشک این فرموده رسول خدا شامل عزیزان سپاه می‌شود که فرمودند محبوب‌ترین شما خدمت‌گذارترین شما هستند و به حق نیروهای سپاه در این راستا در حد بالا عمل کرده‌اند.

امام جمعه موقت سنندج از سپاه به عنوان رکن رکین نظام و یادگار امام راحل نام برد و گفت: تاریخ پرافتخار این مولود انقلاب نشان داده که در هرجایی کشور نیاز بوده حضور داشته و امنیت پایدار و معیشت پایدار در کشور مرهون زحمات این عزیزان است.

ماموستا حسینی تصریح کرد:‌ این بزرگواران از درس و وصایای حضرت علی(ع) درس گرفته‌اند که خطاب به حسنین می‌فرماید «شما همیشه در مقابل ظالم مبارزه کنید و استقامت داشته باشید و ظالم را ترد کنید و همیشه یار و یاور مظلوم باشید».

وی اذعان داشت: دفاع سپاه پاسداران دفاع از مظلومین و سرکوب ظالمان است و این نهاد انقلابی ضدتروریست و داعش و خار چشم ظالمان و مستکبران است و خشم دشمنان را به حد اعلا رسانده است.

ماموستا حسینی با بیان اینکه سه ویژگی و خصلت حسنه رمز موفقیت سپاه است، گفت: سپاهیان متخلص به خصلت و آداب حسینی هستند و همین موضوع موجب محبوبیت آنها در بین مردم و موفقیت آنها در عرصه‌های مختلف شده است.

امام جمعه موقت سنندج اضافه کرد:‌ رمز موفقیت سپاهیان دلسوز که در قلب و متن مردم قرار دارد خداداری، ولایت‌مداری و مردم‌داری است.

ماموستا حسینی گفت: همه مردم کردستان در کنار دعای خیر برای همه پاسداران قدر نقش مهم آنها را در تحقق امنیت پایدار می‌دانند و قدردان تمام تلاش‌های آنان هستند.

وی در ادامه به شهدا و جایگاه شهید در دیدگاه اسلام و پیامبر مکرم اسلام پرداخت و گفت: پیامبر در مورد شهدا می‌فرماید«رنگ شهید رنگ خون پاک خودش است و بوی پاک شهید معطر به مسک و عنبر است».

وی افزود: شهدا به خدا نزدیک و در عمق قلوب مسلمانان جای خود را باز و در کنار ائمه اطهار و شهدای بزرگوار احد و کربلا و در کنار سفره سالار شهیدان قرار دارند.

امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: شهدا هم به خدا و هم به مردم نزدیک و در بهشت از انواع و اقسام نعمت‌ها بهره‌مند هستند.

ماموستا حسینی با بیان اینکه خانواده شهدا به دلیل اینکه جزء خانواده شهدا هستند باید به خود افتخار کنند، گفت: کسانی که در سرزمین ما دست به جنایت زدند و جوانان ما را که اهل دین و ایمان بودند به شهادت رسانند جزء دشمنان خدا هستند.

وی  با عنوان اینکه مسوولان با الگوگیری از مدیریت شهدا زمینه رفع مشکلات جامعه را فراهم سازند،گفت: افزود: از مسوولان انتظار داریم که با تقویت سه ویژگی خداداری، مردم‌داری و تلاش در راستای رفع مشکلات حاد مردم که همیشه در عرصه حضور دارند رهرو واقعی شهدا باشند.

امام جمعه موقت سنندج اضافه کرد: تلاش برای رفع مشکلات به ویژه در حوزه تامین معیشت مردم و رفاه آنها باید، جهادی باشد و در این راستا هیچ قصوری جایز نیست.