فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: 7هزار پروژه محرومیت‌زدایی، زودبازده و عام‌المنفعه طی هفت سال گذشته در استان اجرا شده است که از دستاوردهای درخشان سپاه می باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سردار محمدحسین رجبی در اجلاسیه شهدای شهرستان سنندج که  با حضور سردار سرتیپ پاسدار غیب‌پرور در سالن  امام خمینی(ره) برگزارشد، اظهار داشت: این برای نیروهای نظامی و انتظامی و مسوولان به عنوان اولویت اول مشخص شده و سپاه به صورت محوری در راستای امنیت و معیشت پایدار اقدامات خود را انجام می‌دهد که مردم استان از خدمات بی‌منت پاسداران و ایثارگران بهره‌مند هستند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان ادامه داد: امنیت پایدار در کردستان همچنان پایدار و مردمی و توأم با احساس امنیت است که از ظرفیت نیروهای نظامی و انتظامی در تحقق فرمان مقام معظم رهبری در سفر سال 88 که در سنندج فرمودند برقراری امنیت پایدار در کردستان باید بالاترین پله اقدامات مسوولان باشد، استفاده می‌شود.

وی افزود:برقراری امنیت پایدار نخستین ماموریت سپاه در کردستان است که اساسی‌ترین اقدامات ساختار، توان رزم و نیروی انسانی معطوف به این مهم شده و به حمدالله امنیت پایدار توام با احساس امنیت در کردستان برقرار است.

سردار رجبی اذعان داشت: سپاه به صورت محوری در جهت امنیت پایدار و معیشت پایدار خدمات بی‌منتی به مردم استان ارائه می‌کند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تصریح کرد: محرومیت‌زدایی، کمک به توسعه استان، سازندگی و مردم‌یاری از دیگر اولویت‌های سپاه در استان است و به حمدالله در حد توان و بضاعت، نه شایستگی مردم استان کار کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه طی 7 سال گذشته پروژه‌های محرومیت‌زدایی در قالب اردوهای جهادی و خصوصا در مناطق محروم استان اجرایی شده است، اظهار کرد: 7 هزار پروژه محرومیت‌زدایی، زودبازده و عام‌المنفعه طی هفت سال گذشته در استان اجرا شده است.

وی گفت‌: این طرح‌ها در مناطق محروم اجرا شده و ماموریت محوری ما تحقق بسیج 10ها میلیون نفری فرمان امام امت، رهبری و پیگیری‌های شما بوده است.

سردار رجبی تصریح کرد:‌ ما مثل استان‌های دیگر و حتی بیشتر در راستای تحقق این سلسله دستورات سازمانی عمل کرده و به ویژه در راستای طرح اعتلای بسیج اقدامات جدی در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی به ماموریت قرارگاه جوادالائمه هم گریزی زد و گفت: در مرکز استان کردستان در این راستا با توجه به اینکه یک سوم از جمعیت استان در سنندج زندگی می‌کنند و خدمات به تناسب جمعیت به ویژه در مناطق حاشیه صورت نگرفته است، به صورت جدی ورود پیدا کرده‌ایم.

وی افزود: میزان محرومیت و نیازهای مناطق حاشیه شهر سنندج ارزیابی و به مسوولان اطلاع‌رسانی شده است و اگر چه به عنوان یک ماموریت جدی در دستور کار قرار گرفته، اقدامات خوبی هم انجام شده است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اذعان داشت: در قالب طرح کرامت2 با هدف کاهش آسیب اعتیاد و حمایت از خانواده‌های درگیر و کمک به معتادین بهبود یافته اقدامات جدی در مناطق آسیب‌پذیر انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه از کنگره یک هزار شهید پیشمرگ کرد مسلمان تاکنون بحث برگزاری کنگره 5400 شهید را دنبال کرده‌ایم، گفت: اقدامات جدی در این مدت زمان برگزار شده تا بخشی از وظایف خود را در راستای شهدا انجام دهیم.

سردار رجبی گفت: در حوزه راهیان نور هم به عنوان استان میزبان و مهمان اقدامات مختلفی انجام گرفته است و طی 8 سال گذشته، 2 میلیون نفر زائر راهیان نور در قدمگاه شهدای کردستان حضور پیدا کرده و ما افتخار میزبانی آنها را داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: افزایش ظرفیت زائرپذیری از 500 نفر به 3 هزار و 500 نفر یکی دیگر از اقدامات سپاه در بحث راهیان نور است هر چند این کافی نیست ولی در حد توان و بضاعت استان بوده است.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه عنوان کرد: در زلزله کرمانشاه هم، سپاه کردستان به دلیل نزدیکی، فورا حضور پیدا کرد و اسکان موقت به عنوان نخستین استان به پایان رساندیم.

وی گفت: نیروهای سپاه استان برای کمک به مردم سیل‌زده لرستان اقداماتی را در دستور کار قرار داد و اقدامات لازم انجام شد.

سردار رجبی با بیان اینکه سپاه کردستان در بحث جهاد همبستگی ملی برای بازسازی مناطق سیل‌زده استان هم تعهداتی پذیرفته است، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این راستا اقدامات مختلفی در دستور کار قرار گرفته و با جدیت دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به اجرای تعهد یک هزار و 200 پروژه محرومیت‌زدایی در استان بسنده نشد و به همین دلیل اجرای 2 هزار پروژه را به مردم وعده داده‌ایم و در نشست‌هایی که با مسوولان داشتیم زمینه تحقق این تعداد پروژه فراهم شده است.