سفیر ایران در اسپانیا گفت: مازندران ظرفیت‌های تجاری و زیرساخت‌های مناسبی برای توسعه مناسبات با کشورهای حاشیه دریای خزر و همچنین ارتباطات با کشورهایی نظیر اسپانیا دارد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، حسن قشقاوی  در هجدهمین اجلاس بین المللی همکاری‌های اتاق بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر اظهار داشت: پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا و منطقه آزاد تجاری یک اتفاق مهم برای توسعه تجاری و اقتصادی بین المللی مخصوصا در حاشیه دریای خزر بوده است.

وی ادامه داد: پیوستن به اوراسیا موجب کاهش تعرفه تجاری می باشد که این به نفع فعالان اقتصادی بوده و در گام اول تعرفه 800 کالا کاهش می یابد و این اتفاق مهمی در حوزه اقتصاد بشمار می رود.

قشقاوی بیان داشت: برگزاری این اجلاس می تواند بر توسعه روابط تجاری و اقتصادی کشورهای حاشیه دریای خزر کمک کند و باید در این زمینه برنامه ریزی های خوبی صورت گیرد.

وی گفت: استان مازندران در بخش گردشگری ، کشاورزی و صنعت دارای پتانسیل های خوبی است که این اجلاس و همایش بین المللی می تواند بر مراودات اقتصادی و صادرات محصولات استان مازندران به کشورهای حاشیه دریای خزر کمک کند.

سفیر ایران در اسپانیا گفت: یکی از اهداف مهم مازندران از برگزاری این اجلاسیه و همایش می تواند جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی برای توسعه صنعت و فعالیت های اقتصادی در مازندران باشد.