رئیس اداره بهزیستی شهرستان شهرضا گفت: طی یک سال گذشته تاکنون ۱۵ درصد زوج های متقاضی طلاق در این شهرستان با مراجعه به مراکز مشاوره این نهاد سازش کردند.

سید علی موسوی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، اظهار داشت: طی یک سال گذشته تا کنون ۶۴۸ نفر از زوجین متقاضی طلاق در این شهرستان به مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی مراجعه کردند که ۱۵ درصد آنها به ادامه زندگی مشترک رضایت دادند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بیشتر متقاضیان طلاق به سبب اختلافات زیاد درخواست طلاق دارند جلسات مشاوره نقش موثری در برطرف کردن مشکلات و بازگشت دوباره آنها به کانون خانواده دارد.

رییس اداره بهزیستی شهرضا گفت: تمامی طلاق های توافقی ارجاعی از سوی دادگاه خانواده پس از مراجعه به اورژانس اجتماعی، جلسات مشاوره روانشناسی و مددکاری اجتماعی برای زوج ها تشکیل می شود.

موسوی با اشاره به خدمات مرکز اورژانس اجتماعی سیار افزود: سال گذشته ۹۶ نفر از خدمات تیم سیار اورژانس اجتماعی مستقر در محلات هدف شهر بهره مند شدند.

طلاق در شهرضا

وی ادامه داد: از طریق سامانه ۱۲۳ نیز به ۸۵۵ شهروند با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی خدمات ارائه شد.

رییس اداره بهزیستی شهرضا گفت: همسرآزاری، کودک آزاری، اقدام به خودکشی، تقاضای طلاق، بد سرپرستی و اختلافات خانوادگی مهمترین مشکلات مراجعان در خدمات مرکز اورژانس اجتماعی شهرضا است.

به گزارش موج، شهرستان  شهرضا با جمعیتی حدود 160هزار نفر، در 70کیلومتری جنوب اصفهان قراردارد.