مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از تشکیل جامعه فعالین صنایع دستی قشم در هم زمانی با روز جهانی صنایع دستی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طاهره شهرکی، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به ظرفیت ارزشمند جزیره در حوزه صنایع دستی عنوان کرد: جامعه فعالین صنایع دستی قشم با هدف حمایت از قشر صنعتگر جزیره آغاز به کار می کند.

وی ادامه داد: توسعه و ترویج صنایع دستی، پاسداشت و معرفی میراث ملموس و ناملموس جزیره، ساماندهی آثار فرهنگی-هنری و جهت بخشی به تسهیلات بانکی و بیمه ای صنعتگران قشم از اهداف دیگر این اقدام است.

شهرکی افزود: همان گونه که بانوان هنرمند جزیره با گره زدن نقش و نگارهای زیبا به زندگی، روح طراوت و شادابی را به خانه و جامعه هدیه می کنند، مردان صنعتگر قشمی با تراشیدن چوب، آثاری بی مانند به جهانیان ارایه می دهند.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تبریک روز جهانی صنایع دستی به فعالین این عرصه در کشور گفت: صنایع دستی، نقش عمده ای در حفظ فرهنگ و هویت بخشی به یک ملت دارد و حمایت از صنعتگران می تواند به پررنگ تر کردن این نقش کمک کند.