مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: وظیفه مسئولان فرهنگی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین آحاد جامعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، جلال قلعه شاخانی در گفتگو با خبرنگاران رسانه های کردستان، با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان اظهار کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با توجه به هجمه‌های دشمنان از ضرورت های جامعه امروز است.

وی به جایگاه هنر و نقش هنرمندان در فرهنگ سازی ارزش های جامعه اشاره و عنوان کرد: هنرمندان همواره با خلق آثار ماندگار و تاثیرگذار نقش مهمی در توسعه فرهنگ جامعه بر دوش داشته‌اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یکی از برکات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را شکوفایی و رشد استعدادهای معنوی و اخلاقی در جامعه برشمرد و افزود: یکی از دستاوردها و برکات انقلاب نیز رشد و پرورش هنرمندانی از جنس انقلاب و دین بود که عزت، اقتدار، ایمان، معنویت و انسانیت را در جامعه ترویج دادند.

وی یکی از برنامه‌های کمیته فرهنگی و هنری کنگره 5400 شهید استان کردستان را اجلاسیه شهدای هنرمند اعلام و اضافه کرد: اجلاسیه شهدای هنرمند در راستای معرفی این بزرگ مردان و الگودهی به آحاد جامعه برگزار شد و لازم است با معرفی این الگوهای معنوی به جامعه، زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیش از پیش فراهم شود.

این مقام مسئول ادامه داد: اقتدا به سیره عملی شهدای هنرمند و الگوپذیری از این نام آوران راهکار نجات‌بخش کاستی‌های جامعه امروز است و وظیفه مسئولان فرهنگی ترویج این فرهنگ و منش در بین آحاد جامعه است.

رئیس کمیته فرهنگی و هنری کنگره 5400 شهید استان کردستان با اشاره به ضرورت تولید آثار فاخر در حوزه ایثار و شهادت بیان کرد: از هنرمندان استان انتظار داریم که آثار فاخری را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تولید کنند.

قلعه شاخانی در پایان، با بیان اینکه احیای آرمان شهدای هنرمند و ترویج گفتمان و ادبیات و روح فرهنگ شهادت ضرورت جامعه به ویژه در بین نسل جوان است، خاطرنشان کرد: امروز هنرمندان به مثابه فرماندهان جنگ نرم، ضروریات جامعه در مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان را شناسایی و بر همین اساس است که اصحاب فرهنگ و هنر با تاثیرگذاری خود در چالش های فرهنگی و آوردگاه جنگ نرم، استوارتر از سایر اقشار اجتماعی گام برداشته و به روشنگری و مقاومت و حضور موثر می پردازند.