معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان از افزایش وام اشتغال مددجویان اصفهانی در سال 98خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، بهرام سوادکوهی گفت: سقف وام اشتغال بانکی مددجویان کمیته امداد اصفهان در سال ۹۸ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وی بابیان اینکه ایجاد شغل برای مددجویان از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد برای توانمندسازی جامعه تحت حمایت خود در استان است، گفت: سال‌های زیادی است که وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال توسط این نهاد به مددجویان مستعد پرداخت می‌شود و تأثیر بسیار مناسبی در بهبود وضعیت این خانوارها داشته است.

سوادکوهی سقف مبلغ پرداختی در زمینه خوداشتغالی به مددجویان در سال گذشته را ۲۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در سال جدید و با توجه به گرانی کالاهای سرمایه و غیرممکن شدن ایجاد شغل با وام ۲۰ میلیون تومانی با تصمیم شورای پول و اعتبار کشور، سقف وام اشتغال پرداختی به مددجویان نهادهای حمایتی به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه این وام‌های قرض‌الحسنه با همکاری نظام بانکی کشور به مددجویان پرداخت می‌شود، یادآور شد: این تسهیلات در سررسیدهای پنج‌ساله و با سود چهار درصد در اختیار مددجویان مستعد و دارای طرح، ایده و برنامه برای ایجاد یک کسب‌وکار شخصی قرار می‌گیرد.

وی نظارت بر پرداخت این وام‌ها و حسن انجام طرح‌های اشتغال مددجویان را از مورد تأکیدترین برنامه‌های کاری این نهاد در استان اصفهان اعلام کرد و گفت: توجیه اقتصادی و ظرفیت درآمدی طرح‌های ارائه‌شده توسط مددجویان در مراحل ابتدایی توسط کارشناسان این نهاد بررسی می‌شود و پس از پرداخت وام این طرح‌ها تا پنج سال تحت نظارت و پشتیبانی کمیته امداد اصفهان خواهند بود.

سوادکوهی پرداخت وام اشتغال این نهاد را منحصر در وام‌های نظام بانکی کشور ندانست و گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت که تحت نظارت و با اشراف این نهاد فعالیت می‌کند نیز در سال جدید تسهیلات قرض الحسنه در سررسید ۴ ساله به مددجویان واجد شرایط، پرداخت می‌کند.