دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: درسایت فوردو ۷۲۰ سانتریفوژ فعال بود که اکنون این سانتریفیوژها به یک هزار و ۴۸ رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید علی اصغر زارعان شامگاه یکشنبه در آیین رونمایی از نمایشگاه دستاوردهای هسته ای و فرهنگی اظهار داشت: وی با اشاره به اینکه در تیر ماه امسال فاز دوم فاز دوم پایگاه ایزوتوپ های پایدار گشایش می یابد.

وی ادامه داد: ایران به ساخت هفت نسل سانتریفیوژ دست پیدا کرده است و در تشخیص و درمان سرطان گام هایی خوبی برداشته ایم.

زارعان با تاکید بر صلح آمیز بودن فعالیت های سازمان انرژی اتمی افزود: بر اساس ۱۴ گزارش  منتشر شده از سوی آژانس انرژی اتمی فعالیت های سازمان انرژی اتمی ایران را  صلح آمیز اعلام می کند.

وی اضافه کرد: از آنجایی که به بیگانه و نظام سلطه اعتمادی نداریم بنابراین توانایی صفر تا صد چرخه سوخت را با تکیه بر توان داخلی بدست آوردیم.

دستیار ویژه و مشاور معاون رئیس ‌جمهور گفت: از ابتدا تا به امروز ملت، حاکمیت و تمام دولت ها در جمهوری اسلامی از این فناوری حمایت کرده اند و شهدایی تقدیم شده تا انرژی اتمی کشور به این توانایی برسد.

زارعان با اشاره به توانایی اسکن داخل زمین با استفاده از فناوری انرژی اتمی افزود: ر کشورمان در حوزه شناسایی سنگ معدن، طلا، نقره و حتی آب تا عمق چهار هزار متر داخل زمین را اسکن می کنیم و تاکنون ۸۵ درصد کشور اسکن شده است.

وی با بیان دسیسه های دشمن علیه ایران خاطر نشان کرد کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس در کنار رژیم صهیونیستی در حوزه فناوری هسته ای دست به انواع و اقسام خرابکاری ها زدند و سعی می کنند در حوزه موشکی و پیشرفت های کشور هم اختلال ایجاد کنند اما در مقابل اراده این ملت کاری از پیش نبردند.