مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: پس از 12 سال نیروگاه برق آبی زاینده رود در مدار حداکثر قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود میرمحمدصادقی بیان کرد: با توجه با افزایش دبی ورودی، افزایش حجم و ارتفاع آب سد زاینده‌رود پس از ۱۲ سال نیروگاه برق‌آبی زاینده‌رود با توان حداکثر تولید در مدار قرار گرفت.

وی افزود: نیروگاه برق‌آبی سد زاینده‌رود از هشتم خرداد ماه با توان نامی 55 مگاوات ساعت در مدار تولید قرار گرفت.

میرمحمدصادقی با بیان اینکه توزیع آب کشاورزی تا نیمه دوم خردادماه ادامه دارد خاطرنشان کرد: طبق برنامه ابلاغ‌شده از سوی شورای هماهنگی زاینده‌رود در بهمن‌ماه سال گذشته - قبل از بارندگی‌های سال جاری- آب تا بیستم خردادماه در زاینده‌رود جریان دارد و هر تغییری در این برنامه نیازمند تشکیل جلسه شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود است و تا این لحظه چنین جلسه‌ای برگزار نشده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان افزود: حجم ذخیره آب در مخزن سد زاینده‌رود 747 میلیون متر مکعب است و متوسط آب ورودی و خروجی سد به ترتیب 123 و 102 متر مکعب بر ثانیه است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته حجم آب موجود در سد زاینده‌رود 321 میلیون مترمکعب و در بلندمدت هم یک میلیارد مترمکعب بوده است.

میرمحمدصادقی با اشاره به بارش‌های اخیر در چلگرد که سرچشمه زاینده‌رود است، گفت: 2 هزار و 140 میلی‌متر بارش داشتیم و این وضعیت بسیار خوبی نسبت به سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: در شهر اصفهان تا امروز 140 میلی‌متر بارش داشتیم که نسبت به سال گذشته که 72 میلی‌متر و بلندمدت که 117 میلی‌متر بوده به ترتیب حدود 49 و 16 درصد رشد داشته است.