فرمانده انتظامی استان اصفهان از توقیف بیش از 1000 خودروی سواری که با دور دور کردن باعث سلب آسایش مردم شده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سردارمهدی معصوم بیگی اظهار داشت: یک هزار و 380 خودروی سواری که با دور دور کردن و دیگر حرکات مخاطره آمیز باعث سلب آسایش مردم شده بودند، توقیف شدند.

وی از اعمال قانون و توقیف یک هزار و 380 خودروی متخلف در این عملیات خبر داد و اظهار داشت: این خودروها اقدام به دور دور کردن، حرکت با سرعت بالا، کورس گذاشتن در خیابان و دیگر حرکاتی که باعث سلب آسایش مردم می شد، می کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه طرح برخورد پلیس با این افراد تا پایان تابستان علاوه بر کلانشهر اصفهان در تمامی شهرستان های استان اجرا می شود، اظهار داشت: پلیس اجازه نمی دهد عده ای سرمست غرور با خودروهای لوکس و گران قیمت خود خیابان های شهر را به صحنه مسابقه اشرافی گری تبدیل کنند.

وی با هشدار به کسانی که مرتکب چنین رفتارهایی در سطح خیابان ها می شوند، گفت: علاوه بر توقیف و اعمال قانون این گونه خودروها اگر منجر به تصادف جرحی و یا فوتی شوند برای آنها پرونده تشکیل و راننده خاطی به مرجع قضائی تحویل داده خواهد شد.

سردارمعصوم بیگی با بیان اینکه ماموران پلیس بدون هیچ گونه اغماضی با رانندگان متخلف برخورد می کنند، افزود: رفتار کسی که در خیابان ها با محدودیت سرعت اقدام به کورس گذاشتن با سرعت بالا می کند، یک رفتار تعمدی است و با محرومیت های اجتماعی از سوی پلیس همچون ضبط گواهینامه  مواجه می شوند، ضمن اینکه عمل وی اگر منجر به تصادف فوتی یا جرحی شود پرونده به مراجع قضائی ارجاع  و با مجازات های سختگیرانه ای از سوی دستگاه قضائی نیز روبه رو می شوند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان با بیان اینکه شهر اصفهان، شهر شهیدان و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است، گفت: این گونه اقدامات از سوی عده ای افراد هنجار شکن قابل قبول نیست و پلیس اجازه نخواهد داد این افراد نظم و امنیت خیابان های شهر اصفهان را برهم بزنند.