معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از اجرای طرح سلامت رمضان با بیش از 15 هزار بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی در کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزام بیدارپور در گفت و گو با رسانه های کردستان اظهار داشت: در قالب طرح سلامت رمضان، 15هزار و 385 مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی بویژه مراکز تهیه بامیه و زولبیا، قنادی‌ها و شیرینی پزی های استان انجام شد.

وی افزود: در این بازدیدها 28 تُن مواد غذایی فاسد شناسایی و معدوم شد و 40 مرکز از جمله قنادی‌ها و رستوران‌ها که مرتکب تخلف شده بودند نیز پلمب شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: همچنین در قالب این طرح، 88 مکان و مراکز متخلف مواد غذایی و غیره به دادگاه معرفی شدند و 473 مورد شکایت مردمی نیز ثبت و مورد بررسی قرار گرفت.

وی یادآور شد: در طرح سلامت رمضان که از اول تا پایان ماه مبارک در استان اجرا شد، 197 بازرس از ساعت هشت صبح تا هشت شب بر مراکز عرضه و تولید نظارت داشتند.

بیدارپور گفت: در مجموع بازرسان در مرکز بهداشت سنندج در قالب سه تیم، سقز 2 تیم و سایر شهرستان‌ها نیز هر کدام یک تیم به ارائه خدمات نظارتی پرداختند ضمن اینکه در صورت وجود مورد خاصی بازرسان شیفت تا ساعت 12 شب آماده خدمات رسانی بودند.

وی تاکید کرد: بازرسی از اماکن عمومی و مراکز حساس از تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی بویژه مراکز تهیه بامیه و زولبیا، قنادی‌ها و شیرینی پزی ها از جمله مأموریت‌های محوری در طرح سلامت رمضان بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از اول تا پایان ماه مبارک رمضان و در قالب طرح سلامت رمضان، 28 تُن انواع مواد غذایی و خوراکی فاسد در این استان کشف و معدوم شد.