نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت:شهدای کردستان شهدای مظلومی بودند که مظلومیت آنان زبانزد خاص وعام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگاران کردستان اظهار داشت:  ادامه دادن راه و هدف شهدا وظیفه تمام اقشار جامعه است.

وی به جایگاه والای شهدا در نزد خداوند اشاره کرد و گفت: شهدا «عند رب» هستند یعنی آنقدر ارزش پیدا می‌کنند که کسی بجز خداوند خریدار آنها نیست و در نزد خدای خود روزی می‌خورند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه والاترین و بهترین چیزی که خداوند در دنیا می‌تواند به یک انسان بدهد شهادت است گفت: شهادت هدیه عظیم خداوند به بندگان صالحش است و همانطور که پیامبر فرموده است بالاتر از شهادت دیگر خوبی وجود ندارد.

وی افزود: چون خون شهید در راه خدا و برای خدا داده می‌شود خداوند هم خودش خون‌خواه اوست و اجر عظیمی هم در دنیا و هم در آخرت به آنها می‌دهد و چه ارزشی بالاتر از این برای انسان است که خدا خون‌خواهش باشد.

حسینی‌شاهرودی ادامه داد: در دوران صدر اسلام، این خون شهدا بود که اسلام را در جهان گسترانید و به آن قدرت و عظمت داد و در دوران انقلاب اسلامی ما هم همینطور، این خون پاک شهدا بود که ما را به هدفمان که برقراری حکومت اسلامی و عزتمندی بود رساند.

وی با بیان اینکه امروز وظیفه ما زنده نگه‌داشتن نام و یاد شهدا است و به این یاد نیاز داریم گفت: اگر فرهنگ شهادت در جامعه زنده باشد آن جامعه هیچ وقت زیر بار ذلت نمی‌رود، هیچوقت از مقاومت خسته نمی‌شود و در مقابل دشمنانش پیروز خواهد شد و می‌تواند به اهداف خود برسد.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان تصریح کرد: جامعه‌ای که روحیه شهادت‌طلبی در آن وجود داشته باشد اصلا چیزی از دست نمی‌دهد چون یا خداوند به آنها کمک می‌کند و پیروز میدان می‌شوند و یا به بالاترین درجه که همان شهادت است نایل می‌شوند.

وی تجلیل از نام و یاد شهدا را وظیفه همه دانست و گفت: همانطور که شهدا اصلی‌ترین سرمایه‌شان که همانا جانشان بود را تقدیم کردند ما هم وظیفه داریم که با برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌هایی نام و یاد آنها را برای همیشه زنده نگه داریم.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی گفت: شهید و شهادت در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد، خداوند متعال در قرآن می‌فرماید کسی نباید تصور کند که شهید بعد از مرگش مرده است بلکه زنده است و حتی آثار حیاتش بعد از شهادت قوی‌تر می‌شود.

وی تاکید کرد: کردستان سرزمین فداکاری‌های بزرگ است، سرزمینی که شهدای زیادی چه از انصار و چه مهاجر خون پاکشان در این سرزمین ریخته شده است.

نماینده ولی‌فقیه درکردستان خاطرنشان کرد: برای اینکه دشمنان و گروهک‌های ضدانقلاب که مزدور ابرقدرت‌ها بودند نتوانند بر مردم این سرزمین مسلط شوند بیش از 5400 شهید انصار و حدود 18 هزار شهید مهاجر در این استان جان خودشان را برای نظام و انقلاب و دفاع از آب و خاک در این استان فدا کردند.

وی افزود: شهدای کردستان شهدای مظلومی بودند بنابراین برگزاری کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان وظیفه و ادای دین در مقابل شهدای کردستان است تا بخشی از این مظلومیت را جبران کنیم و یادی از این عزیزان داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: از خداوند می‌خواهیم به ما توفیق دهد که بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم و به آنچه که در قبال آنها وظیفمان است عمل کنیم.