علی مالمیر در گفتگوی اختصاصی با موج مطرح کرد:

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در گفتگوی اختصاصی با موج ضمن اشاره به آمار اقامت مسافران و میزان بازدید آن ها از اماکن تاریخی و گردشگری استان، از 317 هزار مورد بازدید و 119 هزار اقامت در تعطیلات عید فطر در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج همدان، علی مالمیر ، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در گفتگو با موج، ضمن اشاره به آمار بازدیدها و اسکان مسافران در تعطیلات عید فطر در استان همدان، اظهار داشت: 119 هزار اقامت، طی تعطیلات عید سعید فطر در استان همدان از سوی مسافران صورت گرفته است.

 

119 هزار اقامت و 317 هزار مورد بازدید در استان همدان در تعطیلات عید سعید فطر

علی مالمیر در خصوص جزئیات آمار اقامتی مسافران در استان ابراز کرد: آمار اقامتی که در استان همدان طی تعطیلات عید سعید فطر رقم خورد، شامل هتل، متل، مهمانپذیرها و تاسیساتی که مجوز خود را از میراث دریافت کرده اند، برآورد چادرهای استقرار یافته و همینطور آموزش و پرورش و آماری که از شهرستان های استان اخذ شده، به دست آمده است.

وی با اشاره به آمار 119 هزار نفری اقامت مسافران در استان همدان طی تعطیلات عید سعید فطر، گفت: آمار اعلامی بر اساس واقعیت موجود نیست و به معنای دیگر تعداد کسانی که در استان اقامت پیدا کرده اند، بیش از این عدد بوده است و این آمار، کسانی را که در منزل اقوام خود در استان مستقر شده اند  و مواردی از این دست را پوشش نمی دهد و در نظرگرفته نشده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان تصریح کرد: تمامی ظرفیت های موجود در تخت های اقامتی که از میراث مجوز خود را دریافت کرده اند، ( حتی خانه های بوم گردی) در بازه مرتبط به تعطیلات، مورد استفاده قرار گرفته اند.

مالمیر ضمن اشاره به میزان بازدیدها از اماکن تاریخی، طبیعی و گردشگری استان همدان در تعطیلات عید سعید فطر، عنوان کرد: 317 هزار مورد بازدید صورت گرفته است که از این میان به ترتیب علیصدر، آرامگاه بوعلی سینا و باباطاهر رتبه های برتر را به خود اختصاص دادند و همینطور مجموعه گنجنامه نیز از آمار بازدید خوبی برخوردار بوده است.

وی یادآور شد: آمار ارائه شده، مرتبط به مراکزی است که به جهت بازدید ها بلیط صادر می کنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها