رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان اظهار داشت: ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاهای استان امسال به 96 درصد می رسد و جشن پوشش 100 درصدی جمعیت روستایی دهگلان از نعمت گاز طبیعی هم امسال برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهرام نصراللهی زاده ظهر امروز شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کردستان که با حضور انصاری معاون رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: در زمینه طرح های اقتصاد مقاومتی از تمرکز گرایی در برنامه ریزی کشور فاصله گرفته و طرح های اقتصادی برای تدوین و تبیین به ستادهای استانی واگذار شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان به تعیین 76 محور در حوزه سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: هر استانی باید 30 طرح را تبیین و به ستاد مرکزی معرفی کند.

نصراللهی زاده اضافه کرد: در حوزه زیرساخت ها، اعتبار مناسبی برای استان برای تکمیل طرح های بزرگ در نظر گرفته شده که در حوزه اقتصاد مقاومتی هم تأثیر ویژه ای دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان به افزایش 38 درصدی اعتبارات عمرانی استان در سال جاری نسبت به پارسال اشاره کرد و یادآور شد: اعتبار راه آهن تهران - همدان - سنندج در حوزه استان از 48 میلیارد تومان در سال 97 به 150 میلیارد تومان در سال جرای افزایش یافته و اعتبار کریدور شمال - جنوب هم از 60  میلیارد تومان به 193 میلیارد تومان رسیده که جهش مناسبی به شمار می رود.

وی تاکید کرد: ضریب نفوذ گاز طبیعی در روستاهای استان امسال به 96 درصد می رسد و جشن پوشش 100 درصدی جمعیت روستایی دهگلان از نعمت گاز طبیعی هم امسال برگزار می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: امسال طرح های مختص اقتصاد مقاومتی به صورت یک ساله تعریف می شود اگر هم ماهیت یکساله نداشته باشند، اهداف آن باید برای همین مدت تعریف و محقق شود.